Kategorie

Nové moderní 3D tapety zcela pozmění interiér

Nové designerské studio přišlo s inovativním a originálním produktem: 3D tapetami, které jsou dnes opět v módě. Studio 3Decor design s.r.o. představuje nový koncept a typ materiálu. Na rozdíl od klasických tapet, kde se obvykle opakuje stejný jednoduchý vzor na celé ploše zdi, tapety 3Decor naopak pokryjí Vaši zeď jedním velkým plasticky působícím designem.
 A jak vlastně taková 3D tapeta vypadá ? Prohlédněte si fotogalerii v pravo ⇒
3D tapety jsou skvělým designovým kouskem do interiérů, zcela pozmění interiér a dodají mu šmrnc. Kromě tapet nabízí firma 3Decor své designy také ve formě originálních obrazů na malířském plátně, kovu nebo PVC deskách. Jak taková 3D tapeta vypadá, do jakých místností se hodí nebo čím se liší od ostatních tapet se dozvíte v tomto rozhovoru.  Rozhodli jsme se na 3D tapety podívat zblízka a vyzpovídat Davida Šnobla z týmu 3D Decor design s.r.o..
Jak dlouho působíte na českém trhu? Máte zastoupení také v zahraničí? Je váš tým složen z lidí, kteří v oboru pracovali již dříve nebo jste zcela nový tým? Na českém trhu jsme od letošního září a zatím zahraniční zastoupení nemáme, je to pro nás záležitost, nad kterou jsme se dosud nezamýšleli. Určitě ale časem uděláme anglickou verzi e-shopu a zkusíme to. Náš tým se skládá ze dvou lidí a jeden z nás má dlouholeté zkušenosti s 3D grafikou, vizualizacemi a designem.

Čím se liší vaše 3D tapety od ostatních tapet, které jsou nabízeny zejména na českém trhu?

Naše tapety se liší především, tím, že náš motiv není stále opakován, ale je to v podstatě samostatný obraz roztáhnutý po celé ploše zdi. Další věcí, která určitě stojí za zmínku, je fakt, že každý motiv se prodává pouze v omezené sérii 10 kusů a pak se stáhne z prodeje, aby byla zaručena originalita a exkluzivita produktů. Proto je také každý výrobek dodáván společně s certifikátem pravosti, podpisem výtvarníka a registrovaným sériovým číslem.

Jaké formáty tapet nabízíte? Jsou to tapety vhodné pouze na stěnu nebo je možné využít je jinde?

Nabízíme 3 základní velikosti tapet, ale chápeme, že ne každá stěna je těchto rozměrů, a proto je děláme i na zakázku v rozměrech na přání zákazníka. Naše tapety lze použít nejenom na stěny, můžeme takto vytapetovat celý prostor včetně stropů. Zároveň jsme uvažovali, jak naše motivy přenést i do venkovních prostorů, kde by na tapety velmi působily přírodní vlivy, a proto nabízíme tyto vzory na materiálech, které jsou proti těmto vlivům podstatně lépe odolné, jako je například plast, dřevo, sklo či plech.

Můžete blíže specifikovat povrchovou úpravu 3D tapet?

Tapety můžou mít na své přední potištěné straně tři typy reliéfů, které imitují různé typy povrchu omítky. Vybrat si můžete z variant: Classic se strukturou jemné omítky, Smooth, která je spíše hladká a příjemná na dotek a nakonec Sand s hrubou strukturou písku.

Jak se 3D tapety udržují?

Údržba je velmi jednoduchá a snadná, jelikož se jedná o velmi kvalitní materiál včetně barev, v podstatě jakékoliv ušpinění jde velmi lehce odstranit za pomocí navlhčené utěrky a saponátu.

Je samotná instalace - nalepení 3D tapety snadná záležitost?

Lepení tapet někdo pokládá za velmi jednoduchou věc a druhý se raději drží v povzdálí, takže pro někoho to bude banalita a druhý si asi nebude vědět rady ;-). Jde o něco málo časově náročnější instalaci, než běžné lepení tapet, ale při dodržení technologického postupu (leták s návodem k instalaci je součástí balení) je lepení 3D tapet poměrně snadné.

Do jakých interiérů se 3D tapety nejlépe hodí?

V podstatě kamkoliv, tapety se dají  vždy danému místu přizpůsobit na míru, ale nejlépe vyniknou v moderních bytových prostorech a pak samozřejmě v kavárnách, klubech, restauracích, obchodních centrech, kancelářích a podobně.

Odkud berete inspiraci pro návrhy jednotlivých vzorů? Spolupracujete s designéry?

Designy si vytváříme sami. Prozatím chceme, aby naše motivy měly jednotný rukopis a styl. Pokud jde o inspiraci pro návrhy, těžko říct, to vždycky přijde tak nějak samo. Najednou vás prostě něco napadne, nakreslíte si zákládní návrh a později ho zrealizujete pomocí 3D softwaru.

 Zpracováváte návrhy 3D tapet také dle přání zákazníka, nebo nabízíte pouze Vámi navržené vzory?

Ano, v naší nabídce je úprava dle přání zákazníků, ať už se jedná pouze o základní změny, jako je například barevná úprava, tak i po možnost návrhu k danému interiéru a či možnost zapracování firemního loga do motivu tapet.

Co plánujete do budoucna? Na co se Vaši zákazníci mohou těšit?

Máme určité představy kam 3D tapety směřovat, ale zatím jsme ve fázi zkoušení a testování, takže zatím necháme Vaše čtenáře, ať se těší dál a sledují naše stránky. Děkuji Vám za rozhovor a přeji spoustu spokojených zákazníků . Soutěž o 3D obraz od společnosti  3Decor design s.r.o. byla ukončena!
Foto: 3D Decor design s.r.o., www.3decor.cz
ab
ab
ab
ab
ab