Kategorie

"Neviditelné" dveře

Řešíte při zařizování domu nedostatek místa? Máte malé místnosti? Rádi byste umístili hned za dveře nábytek, ale klasické otočné dveře Vám to nedovolují? Potom právě pro Vás je určen fenomén v oblasti dveřních křídel, a to dveře zasouvající se do příčky za pomoci stavebních pouzder.
Stavební pouzdro mění zavedený systém zavírání a otevírání dveří. Nyní už se dveře neotvírají pouze do prostoru, jak tomu bylo po dlouhá léta zvykem, ale zasouvají se a vysouvají. Jedná se o moderní a účelný systém pro zasouvání dveří do příčky.

Úspora místa

Běžné otočné dveře v interiéru většinou zůstávají otevřené a vadí tak v prostoru. „Při využití stavebních pouzder se dveře schovají ve zdi a oproti otočným dveřím ušetří přibližně 2m2 prostoru. Toto místo se pak dá využít k umístění nábytku a zároveň se tak otvírají nová, dosud netušená architektonická řešení,“ uvádí Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., která je jedním z předních výrobců stavebních pouzder na tuzemském trhu.

Snadná montáž

Zabudování stavebního pouzdra do zdi nebo příčky je jednouché. Konstrukce pouzdra se zabudovává přímo do příčky, proto je ale třeba myslet na jeho výběr již ve fázi hrubé stavby. Umístěno může být ve zděné příčce, sádrokartonu, VELOXu nebo případně v panelu. Samotná pouzdra se vyrábí z profilovaného plechu, čímž se zvyšuje jejich tuhost. Systém navíc umožňuje lehký a tichý pojezd dveří.

Jedno nebo dvě křídla

Na trhu se můžeme setkat s několika typy i rozměry pouzder. Nejběžnějším typem je jednoduché pouzdro pro jednokřídlé dveře. Existuje ale také sestava dvou stavebních pouzder navzájem spojených vodící lištou. V této sestavě jsou dvoje jednokřídlé dveře, které se vysouvají proti sobě. Pohyb dveřních křídel může být i synchronizován, to znamená že zamontováním jednoduchého zařízení sladíme jejich pohyb. Dalším typem je dvojité pouzdro, v němž jsou dvoje jednokřídlé dveře, které vám umožňují uzavírat dva vedle sebe sousedící pokoje. Každé křídlo jde na opačnou stranu. Poslední typ je dvojité pouzdro, v němž jsou dvě dveřní křídla zavírající se jedním směrem paralelně za sebou. Pohyb dveřních křídel je u tohoto typu synchronizován. Dveřní křídla se prodávají v mnoha různých provedeních, včetně dveří celoskleněných. Rozhodně se tedy nemusíte obávat, že byste do vašeho interiéru nesehnali ten správný design.

Bezproblémová funkčnost

Kvalita stavebních pouzder je garantována několikaletou zárukou. Příkladně společnost J.A.P. na ně poskytuje záruku v délce trvání deseti let. „Naše zkušenosti ukazují, že jakmile je jednou pouzdro správně zabudované do zdi, je prakticky nezničitelné, a proto se s reklamacemi téměř nesetkáváme,“ říká obchodní ředitel společnosti J.A.P. Petr Paksi. Více informací o stavebních pouzdrech naleznete na stránkách www.stavebnipouzdro.cz
ab
ab
ab
ab
ab