Kategorie

Netradiční prostředky proti skvrnám, pachům a dalším nesnázím

Chcete se zbavit pachů v lednici, fleků na oknech nebo problémů se štětcem na malování? Není nic snazšího.
Jak se zbavit pachů v ledničce? Jak nabrousit nůžky? A jak si při malování nepokapat ruku se štětcem barvou? Jistě, existují i tradiční způsoby, my se ovšem tentokrát podíváme na nějaké méně obvyklé. Ovšem stejně účinné.

Pachy v lednici

Pokud vás trápí nevysvětlitelný pach v lednici (většinou se ani nejedná o nic zkaženého, ale stačí mít v chladničce několik aromatických potravin a podivný odér je na světě), zkuste do ní umístit mističku s dřevěným uhlím – to skvěle absorbuje všechny pachy. Pokud se vám nechce dávat uhlí k potravinám „jen tak“, zabalte je do perforovaného sáčku.

Kapající štětec

Kdo někdy maloval, ví moc dobře, o čem je řeč – jakmile dáte štětec štětinami vzhůru, začne vám barva skapávat či stékat po ruce. Abyste se přesně tomuto vyhnuli, vezměte kelímek od jogurtu, udělejte v něm otvor tak akorát pro držadlo štětce a štětec jím protáhněte. Získáte tak jakýsi improvizovaný deštníček na ruku.

Zatvrdlý štětec

U štětců ještě zůstaneme. Pokud se vám povedlo při minulém používání štětec málo vymýt, takže v něm zůstaly zbytky barvy (nikoli laku!) a má ztvrdlé štětiny, zkuste jej na 30 minut ponořit do horkého octa a poté umýt v horké vodě s mýdlovým mycím prostředkem. Nechte uschnout.

Tupé nůžky

Pokud nemáte k ruce brousek nebo nevíte vlastně nůžky nabrousit, zkuste si vzít k ruce alobal a stříhejte a stříhejte. Nůžky se nabrousí samy.

Vzduchové bublinky pod tapetami

Pokud jste právě nalepili tapety a nemůžete dostat vzduchové bublinky z těžko přístupných koutků a rohů, zkuste použít (nejlépe starou) kreditní či platební kartu. Je malá, ale přitom dostatečně pevná.

Vysychající rostliny

Pokud pěstujete nějakou vodomilnou rostlinu a odjíždíte např. na dovolenou (a nepodařilo se vám přemluvit nikoho ze známých, aby ji chodil zalívat), dejte jí při přesazování na dno květináče obyčejnou mycí houbu a teprve na ni zeminu. Houba zadrží více vody a rostlina hned tak neuschne.

Šmouhy na oknech

Na to, jak se zbavit nejrůznějších šmouh na sklech v oknech, existuje spousta návodů. Zkuste šmouhu odstranit filtrem na kávu (nepoužitým, samozřejmě). zdroj: www.bety.cz foto: www.thinkstockphotos.com
ab
ab
ab
ab
ab