Kategorie

Nerezový dřez - umíte se vyznat na trhu a vybrat ten pravý?

Máte myčku nádobí? To ještě neznamená, že nepotřebujete kvalitní dřez. Nerez má jako materiál svoje výhody, je ale dobré si předem udělat jasno v tom, jaké nerezové dřezy trh nabízí.
Ve dřezu zdaleka neumýváme pouze nádobí, ale používáme jej hlavně při přípravě pokrmů. Dřez není jen nepostradatelnou součástí kuchyňské linky, ale také designovým doplňkem.

Klasický nerezový lesklý dřez s velkou odkapávací plochou se hodí téměř do jakékoli kuchyně

Výhody nerezového dřezu

Nerezový dřez je složený z chromniklové oceli CrNi 18/10 – poměr 18 % chromu a 10 % niklu. Dřez je odolný proti korozi nebo proti drobnému povrchovému poškození. Nerez odolává také vysokým teplotám. Pozor ovšem na vylévání horkých kapalin do dřezu, jelikož sifon je plastový a mohlo by dojít k jeho poškození teplem. Na nerezovou plochu můžeme ale bez obav položit horký hrnec. Chromniklová ocel je pružná a narozdíl např. od keramiky nehrozí její prasknutí. Údržba dřezu se provádí běžnými přípravky, popřípadě prostředky přímo určenými na nerez. Hladký povrch zabraňuje usazování bakterií a lehce se čistí. Dřezy jsou vyrobeny z recyklovatelného materiálu.
Menší přídavnou vaničku s odkapávacím košem oceníte při umývání ovoce či zeleniny

Provedení lesklé i matné

Nerezové dřezy jsou vyráběny ve více povrchových úpravách. Nejčastěji se setkáváme s přírodním provedením. V nabídce jsou také tzv. tkané struktury nebo kartáčovaný povrch. Tyto úpravy jsou nejméně náročné na údržbu a působí matným dojmem. Můžeme se setkat také se dřezy v leštěném provedení.
Takový nerezový dřez vytvoří výrazný doplněk kuchyně

Možností je mnoho

Výběr dřezu musíme přizpůsobit možnostem kuchyně. Velikost zvolíme podle velikosti dřezové skříně – nejčastěji se setkáváme s rozměrem šíře 60 cm. Dřezy jsou řazeny podle šíře skříňky, do které mají být umístěny. Dalším technickým omezením montáže dřezu je způsob jeho uchycení do pracovní desky. Pokud budeme dřez vsazovat do laminátové pracovní desky, musíme zvolit variantu dřezu s horní montáží (s lemem přes okraj desky). V případě, že chceme dřez namontovat do žuly nebo umělého kamene, můžeme vybírat i z dřezů se spodní montáží, příp. s montáží do roviny. Rozlišujeme dva typy výpustí – tzv. širokou 3 ½ a klasickou úzkou (plastový špunt). Většina dražších dřezů je již nabízena s širší výpustí, jelikož je kompatibilní s dalším příslušenstvím, např. drtičem odpadu.
Nerezové dřezy se vyrábí většinou s širokou výpustí, na kterou může být napojen drtič odpadu

Dřezy všech tvarů

Jelikož je dřez výrazným prvkem v kuchyni, jeho tvar volíme podle stylu kuchyně nebo podle vlastního vkusu. Dřezy jsou zaoblené, strohé hranaté nebo různě tvarově atypické. Podle potřeby volíme mezi jednoduchým dřezem, dvojdřezem nebo případně dřezem s menší přídavnou vaničkou, všechny varianty mohou být doplněny odkapávací plochou. Výrobci nabízejí širokou škálu doplňků – odkapávacích košů, krájecích desek a podobně.
ab
ab
ab
ab
ab