Kategorie

Neodbývejte svou zahradu. Zaměřte se na design i praktičnost

Zahrada může pro každého z nás znamenat něco jiného. Pro někoho dlouhé hodiny práce, pro jiného místo pro grilovací párty, pro dalšího zase prostor pro odpočinek.

Co je bohužel prostý fakt, to je informace o tom, že Češi svou zahradu neumí nijak zvlášť zvelebit. Nevzhledný trávník, plastový nábytek, nefunkční kutilské výrobky. To vše je součástí mnoha tuzemských zahrad. Chcete-li jít jinou cestou, nemusí to být jenom architekt, kdo vám pomůže. Podívejte se na několik zajímavých tipů od nás.

Využívejte přírodní materiály – nadchne tropické dřevo

Ideální cesta k tomu, jak svou zahradu skutečně zkrášlit, vede přes správné materiály. Zapomeňte na nevzhledné plasty a zkuste něco unikátního. Trendem posledních let je tropické dřevo. Proč? Má hned několik výhod, kam se řadí:

  • Špičková kvalita a dlouhá životnost
  • Dokonalý vzhled
  • Vysoká odolnost
  • Jednoduchá údržba

Jak už jistě tušíte, na mysli budeme mít zahradní nábytek, který by měl být základním prvkem i vaší zahrady. Stůl, lehátka, nebo křesla – nic z toho rozhodně chybět nesmí. Máte-li však bazén, skvěle ho doplní také stylová zahradní sprcha.  Zapomeňte na hrůzostrašně vypadající vaky pověšené na stromě, jelikož i tento prvek může být vyroben z tropických dřevin. Nadchne tak svým vzhledem, stejně jako odolností proti houbám, plísním i škůdcům. A aby byla pomocníkem praktickým, nechybí ani možnost regulovat tlak vody.

Nevzhledné slunečníky nechte raději uložené

Při pobytu na zahradě by měla být prioritou také ochrana proti slunci. I zde se musíme nejprve dotknout dnes tolik vyhledávané možnosti, kterou je obyčejný slunečník. Nejenom, že zastíní jenom malou plochu, ale může být také vratký. Stačí také menší větřík a může dojít k poškození konstrukce, stejně jako použité látky. I v rámci ochrany proti slunci, stejně jako proti dešti, mrholení nebo silnějšímu větru může pomoci řešení pro náročné zákazníky. Na mysli máme zahradní párty stany. S tímto zahradním prvkem jste se již určitě setkali. Špičkou v dané oblasti jsou nejenom stany nůžkové konstrukce, které vám umožní postavení i složení během pár vteřin. Jelikož cílíme hlavně na vzhled, lze se setkat s moderním provedením stylového zahradního altánu, který se stane ozdobou i vaší zahrady. Ani tím ale možnosti nekončí, jelikož na terasu může přijít vhod třeba i zástěna proti slunci.

Zaměřte se i na dekorační prvky

Jak si vytvořit praktické, funkční a také kvalitní zázemí, již víme. Zahrada by však neměla postrádat ani různé dekorační prvky. Právě ty tak dají na první pohled obyčejné venkovní ploše zajímavý styl. Opět se dotkneme možnosti využití přírodních materiálů. I zde to může být dřevo, stejně jako kámen, nebo také voda. Mluvíme o možnostech, jaké přinášejí zahradní kašny. Pokud neplánujete zahradní jezírko a přesto byste při svém odpočinku chtěli poslouchat příjemné šumění vody, je toto řešení jedním z nejlepších. Výhodou je, že už se nemusíte trápit s vlastními realizacemi, jelikož unikátní kašnu lze koupit i hotovou. Jak může vypadat? Jedny z nejvyhledávanějších si aktuálně představíme:

  • Kombinace dvou dřevěných věder
  • Kašna s imitací mlýnského kola
  • Zahradní kašna v antickém stylu

Častou otázkou v oblasti fontán a kašen je to, jak vyřešit přívod a odvod vody. Zde musíme zmínit ono hlavní pozitivum, které souvisí s uzavřeným okruhem. Kašnu lze tedy umístit kamkoliv. Jedinou starostí tak je natažení přívodního kabelu, který se postará o provoz vodního čerpadla. Jelikož ten lze uschovat několik centimetrů pod zem, bude kašna samostatným estetickým prvkem každé zahrady – i té vaší. A ceny? Dnes lze dané řešení bez problémů pořídit i v hodnotách, které lehce přesahují jeden tisíc korun českých. I to je dobrá zpráva pro náročnější, ale přesto spořivé zahrádkáře.

ab
ab
ab
ab
ab