Kategorie

Nenechte si ujít přehlídku moderní architektury: Salon dřevostaveb 2009 začíná!

Na přelomu února a března se v Pražském veletržním areálu v Letňanech po roce uskuteční již čtvrtý ročník Salonu dřevostaveb, největší české přehlídky architektury dřevostaveb a staveb s použitím dřeva. Pro všechny, koho zajímá kvalitní architektura, je na více než 300m2 připraven bohatý program, jehož společným jmenovatelem jsou moderní dřevostavby.
 
Z tiskové zprávy výstavy Salon dřevostaveb 2009

Z původně soukromé iniciativy s cílem zviditelnit kvalitní českou architekturu staveb ze dřeva se Salon dřevostaveb během uplynulých tří ročníků vyvinul v ucelenou přehlídku moderní dřevěné architektury, která zájemcům poskytuje široké spektrum informací o tomto dynamicky se rozvíjejícím odvětví stavebnictví.

Veletrh Dřevostavby 2009

Uskuteční se v Pražském veletržním areálu v Letňanech jako hlavní doprovodná akce veletrhu Dřevostavby 2009 v termínu od 26. 2. do 1. 3. 2009. Během čtyř dnů trvání Salon nabídne výstavu představující aktuální realizace dřevostaveb dokončených v České republice (převážně z uplynulého roku 2008), přednášky domácích a zahraničních architektů, dokumenty i odbornou literaturu. Na jednom místě si tak můžete udělat přehled o současné české architektuře dřevostaveb a zároveň získat srovnání se špičkou zahraniční tvorby. Salon dřevostaveb se uskuteční v termínu od 26. 2. do 1. 3. 2009 v prostorách Pražského veletržního areálu Letňany jako doprovodný program veletrhu Dřevostavby 2009. Dřevostavby se na Salonu představují nejen jako technologická či materiálová alternativa, ale jako reprezentativní alternativa životního stylu.

Zajímavé dřevostavby z celé České republiky

Jádrem Salonu je oborově specializovaná výstava, která prezentuje architektonicky, konstrukčně i dispozičně zajímavé dřevostavby realizované v České republice. Pro výběr staveb do výstavy je určující kvalita architektury stejně jako aktuálnost realizace. Letos však organizátoři upustili od striktní podmínky dokončení stavby v uplynulém roce 2008 a okruh prezentovaných staveb rozšířili i o realizace starší, na které se v uplynulých letech z různých důvodů nedostalo. Pro návštěvníky a potenciální klienty je tak výstava reprezentativním souborem současné české architektury dřevostaveb.  

Příležitost získat zkušenosti uživatele i architekta dřevostavby

Podrobnosti o konkrétních dřevostavbách se návštěvníci dovědí na přednáškách v otevřené posluchárně, která je součástí prostoru Salonu dřevostaveb. Zájemce o vlastní dřevostavbu jistě zaujmou přednášky, na kterých své zkušenosti s realizací dřevostavby představí architekt společně s investorem stavby. Jedinečná příležitost, jak získat kompletní informace od autora i uživatele dřevostavby!  

Dřevo a jeho užití v architektuře ve světě

Konfrontaci domácí tvorby se zahraničím pak provedou architekti z Finska, Norska a Rakouska, kteří na Salonu vystoupí v pátek a sobotu. Tři pohledy na stavění ze dřeva přinesou Helmut Dietrich z Rakouska, Antti-Matti Siikala z Finska a norská architektka Siv Helen Stangeland. Na jejich přednáškách se přesvědčíte o širokých možnostech využití dřeva v architektuře nejen rodinných domů, ale také kancelářských budov nebo kulturních center.

Ročenka dřevostaveb

Další rozšíření obzorů nabídnou projekce dokumentů, multimediální prezentace nebo tematická literatura v bookshopu. Zde bude k zakoupení i zbrusu nová Ročenka dřevostaveb, která rekapituluje výstavu a je tak uceleným průvodcem po současné české architektuře dřevostaveb.  

Salon dřevostaveb poputuje dalšími městy

Veletrh Dřevostavby není poslední zastávkou Salonu dřevostaveb v roce 2009. Ve zbytku roku se výstava pravidelně představuje i v dalších městech české republiky a na podzim se pod patronací Salonu uskuteční další Dřevěné dny otevřených dveří, 2. ročník dnů otevřených dveří ve dřevostavbách. Zde mají zájemci jedinečnou příležitost osobně navštívit vybrané rodinné domy a na vlastní oči si prohlédnout originální moderní dřevostavbu. Více informací o projektu najdete na www.salondrevostaveb.cz

 Info a foto: Salon dřevostaveb 2009; www.salondrevostaveb.cz
 
ab
ab
ab
ab
ab