Kategorie

Nenahraditelná koupel

Již ve starém Římě existovaly soukromé a veřejné lázně, které však byly výsadou jen těch nejbohatších. Koupel je odedávna spojena s luxusem, díky niž se zregeneruje tělo i duše.
Jste-li milovníky koupelí, bohatá nabídka van a jejich příslušenství vás jistě uspokojí. Moderní vany nabízejí svým majitelům neuvěřitelné možnosti. Můžeme si pořídit klasickou vanu, samostatně stojící vanu na nožičkách v okouzlujícím retro-stylu, vany nejrůznějších tvarů a velikostí, s protiskluzovým povrchem či anatomických tvarováním nebo masážní vanu.

Vana je především relaxace

Pokud cítíte neodolatelnou potřebu naložit se do horké vany a nerušeně relaxovat, udělejte to. Za těchto okolností bude úspornější vana, kde spotřebujeme méně vody než při dlouhém sprchování. Koupání ve vaně není vhodné pro každodenní hygienu, nabízí však těžko nahraditelnou možnost pro příjemný odpočinek, regeneraci, inhalaci nebo masáž.
  • Vanu neosazujeme příliš vysoko. Pro snadnější nastupování je možné využít schůdek. Obecně však platí, že koupelna by měla být kvůli bezpečnosti co nejméně členitá.
  • Standardní rozměry vany jsou: 170 cm (délka), 75 cm (šířka) 45 cm (hloubka).
  • Vodovodní baterii umístíme především tak, abychom k ní měli snadný přístup, aby nám nepřekážela a abychom se o ni nemohli poranit.

Bezpečná a pohodlná madla

Komfort i bezpečí zaručeně zvýší držadla nebo madla. Ta mohou být umístěna přímo na vaně. Mnozí výrobci nabízejí svoje produkty s možností zakoupení různých doplňků, jako jsou zmiňovaná madla, područky nebo podhlavníky. Pokud máme vanu, která toto příslušenství nenabízí, můžeme držadla namontovat na stěnu.

Smalt nebo akrylát

Nejčastějším materiálem, mezi kterým budeme vybírat, je bezesporu ocelový smalt nebo sanitární akrylát. Existují i luxusní vany z nezvyklých materiálů, jako je mramor, sklo nebo dřevo. Při porovnání jejich ceny a užitných vlastností však zůstanou spíše raritou noblesních sídel, kde na prvním místě stojí jedinečnost a okázalost, a praktické využíti tu již nehraje zásadní roli. Sanitární akrylát Zejména v posledních letech nabývá akrylát na své oblibě. Tento materiál je příjemný na dotyk, je teplý a při dotyku nestudí. Je odolný vůči chemikáliím a dá se čistit běžnými čistícími prostředky. Ve srovnání se smaltem je však přece jenom méně odolný. Naopak nespornou výhodou akrylátu je jeho tvarová variabilita. Akrylátové vany se vyrábějí v mnoha různých tvarech a designech, takže je snadné vybrat si tu správnou do naší koupelny. Akrylát je oproti oceli až třikrát lehčí, takže manipulace s vanou bývá snazší. Bohužel jsou akrylátové vany také mnohem křehčí, a proto je zapotřebí věnovat dostatek pozornosti jejímu správnému podložení a uložení. Ocelové smaltované vany Tyto stálice našich koupelen jsou velmi pevné a odolné vůči oděru i chemikáliím. Ocelová vana není náchylná na poškrábání. Na hladkém smaltovaném povrchu se neusazují bakterie, vana se snadno čistí, a to bez většího rizika poškození povrchové úpravy.

Masáže ve vlastní koupelně

Pokud si chcete dopřát luxus se vším všudy, odměňte se příjemnou masáží. Rozlišuje dva základní principy, a to masáž vzduchem nebo vodou. Perličkový systém Můžeme se setkat také s označením perlivý systém, airpool nebo aeropool air-masáž. Perličkový systém je založen na principu proudění stlačeného vzduchu tryskami ve vaně. Vzduch bývá předehřátý na 350 – 400 stupňů Celsia. Frekvenci a intenzitu masáže si můžeme nastavovat pomocí elektronických regulací. Po ukončení lázně mějme na paměti, že musíme zapnout „ vysoušení vzduchového potrubí“. Vliv na organismus
  • Fyzická, ale především duševní relaxace organismu.
  • Pomoc při bolesti kloubů a revmatismu.
Masážní rohože Nejjednodušším řešením, jak si pořídit ve své koupelně masážní „vanu“, je zakoupení masážní rohože. Tato lamelová masážní rohož je vkládaná na dno vany a je napojená na vzduchový agregát, který předehřívá vháněný vzduch. Funguje obdobně jako masážní vany s perličkovým systémem s výjimkou toho, že vzduch neproudí přímo z otvorů ve vaně. Kromě příznivé ceny nabízí masážní rohože i další výhody, jako je například její snadná montáž nebo přenosnost. Vířivý systém Jedná se o klasickou masáž zvanou také hydromasáž. Její princip spočívá v cirkulaci vody. Naše tělo je masírováno vodou smíšenou se vzduchem, která proudí z trysek umístěných ve stěnách vany. Intenzitu masáže můžeme regulovat podle množství přiváděného vzduchu. Vliv na organismus
  • Poskytuje především fyzické uvolnění.
  • Masáž svalstva.
  • Zlepšení matabolismu a látkové výměny.
  • Prevence celuitidy.
  • Zvýšení imunity.
Kombinace obou systémů Některé masážní vany již nabízejí oba dva principy v jednom výrobku.
ab
ab
ab
ab
ab