Kategorie

Nejčastější chyby při výběru postele

Kvalitní postel je nejdůležitějším kusem nábytku v domácnosti. Výběrem vhodné postele i matrace významně ovlivníte kvalitu svého odpočinku, tedy i celého života.

Při koupi nové postele se proto neunáhlete a nevybírejte jen podle toho, aby se vešla a hodila do vašeho interiéru.

Unáhlený nákup na e-shopu

Nákup postele přes internet je vymožeností dnešní doby a jedná se samozřejmě o službu velmi pohodlnou. Zcela při ní však chybí možnost si postel prohlédnout a hlavně vyzkoušet. Pokud nemáte času nazbyt, dbejte při takovém nákupu alespoň na kvalitu použitého materiálu. Ideální je volit obchody nabízející showroomy, kde si můžete ověřit použitý materiál a zároveň postel vyzkoušet v různých polohách, ve kterých obvykle spíte.

Manželská postel = standardizovaný rozměr

Nad velikostí postele se mnoho lidí příliš nezamýšlí. Často rozlišujeme v podstatě jen dva rozměry – jednolůžko a manželskou postel. A jiný rozměr než standardizovaný se většinou řeší pouze v případě atypického interiéru. Tak by tomu ale být nemělo. Rozměr postele byste měli volit podle individuálního charakteru svého spánku a prostoru, který při něm potřebujete. Záleží tedy na tom, co je vám pohodlné, jak moc se v noci převalujete a to samé platí i pro prostor partnera. Vyhnete se tak nočnímu okopávání i bitvě o svou polovinu postele, které vám ubírají na kvalitě odpočinku.

Design vládne nad funkčností

Vzhled vaší budoucí postele je samozřejmě důležitý, neměl by ale být na úkor kvality a funkčnosti. Neupínejte se proto k jedné představě o posteli. Snadno pak opomenete další prvky, které jsou při výběru nové postele důležitější. Hlavními aspekty při výběru by měly být pohodlí a kvalita konstrukce.

Do postele není třeba investovat, je „jen na spaní“

Nejčastější chybou je právě podceňování důležitosti spánku. Spánkem totiž trávíme více než třetinu života, a proto se do postele vyplatí investovat. Podle odborníků mají kvalitní postele i delší životnost. „Pokud investujete do vyššího standardu postele i matrace, ušetříte si za pár let starosti s dalším výběrem, protože kvalitní postele vydrží dvacet i více let,“ sdělil například Jakub Šoufek ze společnosti Johann Malle. Foto: Johann Malle, 123rf.com

ab
ab
ab
ab
ab