Kategorie

Nejčastější chyby při výběru postele

Nekupujte první postel, která se vám bude jakž takž líbit. Pokud se stejně impulzivně nerozhodujete při pořizování bot, dává ještě menší smysl nechat se strhnout momentální náladou při pořizování něčeho tak podstatného.

Čtyři nohy, rám, rošt, matrace... co na tom může být tak složitého? Všechno. Ale pravděpodobně jedna z následujících věcí:

Podceníte velikost

U nás většinou standardizovanou šířku postelí příliš nezkoumáme, a pokud ano, pak jen proto, abychom zjistili, jestli se pohodlně vejde do ložnice. Má však ještě další, neméně důležitý význam - ovlivňuje naši spánkovou pohodu. Záleží na tom, kolik při spánku potřebujete prostoru, jak moc se obvykle v noci převalujete a jak se vaše spánkové preference liší od vašeho partnera. Není nic horšího, než když v nové posteli zjistíte, že se ve spánku navzájem kopete do nohou nebo šťoucháte lokty do žeber.

Nevyzkoušíte ji dostatečně

Taky máte ve zvyku zkoušet matraci tak, že si na ni sednete, případně na ni zatlačíte rukama? Tušíte správně - nestačí to. Matrace všech druhů se chovají jinak, pokud na nich spočívá váha sedícího člověka, a jinak pod ležícím tělem. Dejte přednost těm obchodům, kde si můžete postel i s matrací vyzkoušet a pořádně se na ni natáhnout. Zkuste různé polohy, ve kterých obvykle spíte, a dávejte pozor, jak se materiál chová po několika minutách ležení.

Jste příliš techničtí

Ano, je každopádně velmi dobré zjistit si informace a z nich odvodit například pravděpodobnou životnost nebo odolnost postele. Ovšem neměli byste se dostat do situace, kdy sami sebe s pomocí čísel přesvědčujete, že je postel pro vás ideální. Pohodlí vždycky nejlíp poznáte na vlastní kůži. Věřte sami svým instinktům a především svým zádům. I když se vás personál bude snažit z nedostatku invence zahrnout mnoha technickými údaji, aby působil fundovaně, soustřeďte se především na to, co je důležité pro vás.

Nezvážíte různé typy matrací

Především je zde řeč o dilematu dvojité matrace versus dvou samostatných menších matrací. U nás má jednoznačně větší oblibu druhá varianta, na západě je běžná ta první. Obě mají pochopitelně svoje výhody a nevýhody. Na společné matraci budete cítit partnerovo převalování, zvlášť pokud spí opravdu hodně neklidně. Na druhou stranu nebudete muset řešit fakt, že mezi vámi zeje průrva, ve které se pravděpodobně jednomu z vás zaklíní noha, pokud se budete chtít trochu přitulit.

Příliš dáte na vzhled

Ano, vzhled je pochopitelně velmi důležitý. Neměli byste si kupovat postel ošklivou, ze které budete každý večer nešťastní. Ale zároveň nepřikládejte přehnaně velkou důležitost tomu, aby postel měla zdobné detaily, mřížované čelo, umělecké kování a další dekorativní prvky. Jakmile se totiž upnete k takovémuto snu o romantickém loži, máte najednou tendenci si příliš nevšímat jiných, ještě důležitějších aspektů, jako je například pohodlí nebo kvalita konstrukce.

ab
ab
ab
ab
ab