Kategorie

Nejbizarnější hotely světa

Nejbizarnější hotely světa
Horké léto, zasloužené volno a pohodové prázdniny se kvapem blíží, a tak je na čase vyrazit do světa. Pro ty, které snad toulání se po městech či válení se na pláži tak úplně neláká, máme navíc dobrou zprávu. Na světě existuje mnoho hotelů, které samy o sobě udělají z dovolené zážitek! Jaké jsou ty “nej”?

Největší

Že v Americe je všechno větší? Možná se tomuto stereotypu chtěli postavit právě v Malajsii, kde stojí First World - vůbec největší hotelový komplex na světě. Čítá přes sedm tisíc pokojů a ročně jej vystřídá až pětatřicet milionů návštěvníků. Vně budovy naleznete rovněž zábavní park, fitness centrum a pochopitelně síť kaváren a restaurací. Zbývá jen zajistit, abyste své apartmá našli dříve, než dovolená skončí.

Nejvíce hvězdiček

Podle oficiálních hoteliérských pravidel je tradičně nejvyšším počtem hvězdiček pět, přičemž takové hodnocení vyžaduje např. sejf na každém pokoji nebo službu vyžehlení prádla do jedné hodiny. Některé hotely - jako například Emirates Palace v Abu Dhabi - se ovšem cítí třeba i na sedm. Už od pohledu ostatně není divu. Jak si svou “o dva stupně vyšší” třídu hotely zdůvodňují? Nejčastěji opravdu drahým vybavením a těmi nejrozmarnějšími službami pro své klienty.

Nejdražší 

The Mark Hotel v centru samotného New Yorku možná nevyniká vnějším vzhledem, zato ceník jeho pokojů už dokáže panenky protočit slušně. Dvoupatrový obytný komplex (slovo pokoj je naprosto nevhodné) s pěti ložnicemi, rozlehlou terasou a královským stropem je údajně vůbec nejdražší hotelovou jednotkou, kterou si lze na světě pořídit - za jednu noc zaplatíte v přepočtu asi 1,7 milionu korun.

Nejkrásnější výhled 

Poslední kategorie je samozřejmě spíše otázkou osobních preferencí. Za zmínku stojí například Marina Bay Sands Hotel s balkónovým bazénem a výhledem na Singapur, Four Seasons Hotel nahlížející na sydneyskou Operu, nebo Belmond Sanctuary Lodge, odkud můžete při popíjení ranní kávy shlížet na ruiny města Machu Picchu. Za nás ale tentokrát vítězí výhled z teras hotelu Santorini Princess na stejnojmenném ostrově.

Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

ab
ab
ab
ab
ab