Kategorie

Nechte se inspirovat světovým designem

Nechte se inspirovat světovým designem
V dnešním článku se inspirujeme styly z celého světa, na řadu dnes přijde Skandinávie, Asie a Amerika. Ukážeme si, co v sobě jaký styl skrývá a co je pro danou kulturu typické.

Japonské interiéry vynikají již celou řadu let především jednoduchostí, mnohdy dokonce chybí i židle, které naopak nahradí polštář. Lidé tak sedí na zemi u velice nízkého stolku. S tímto stylem se jen stěží setkáme v Evropě, ovšem proč se jím neinspirovat, že?

Stejně tak je něčím typické bydlení v Indii. Indové si přímo potrpí na dřevěné skříně či komody, které mají snad v každé místnosti svého domu. Ta je zpravidla starší, Indové si rozhodně nepotrpí na modernost.

Kdo si ale na modernost potrpí, jsou rozhodně Američani. V nejnovějším stylu mají sedačky, koberce i všemožné doplňky. Zároveň také nezapomínají na hrdost a v blízkosti domu vyvěšují svou vlajku.

Světlá jednoduchost – tak by se rozhodně dal definovat styl švédského bydlení. Nepotrpí si na „přeplácanost“, stejně tak si dávají pozor na to, aby jejich domy byly prosvětlené. Zimy ve Švédsku jsou totiž dlouhé a tmavé, proto se snaží vnést do svých domovů co nejvíce světla a tepla.

ab
ab
ab
ab
ab