Kategorie

Nebojte se tapet!

Tapetováním můžete snadno, rychle, cenově výhodně a hlavně velice vkusně změnit váš domov. Výhodné vlastnosti dnešních tapet k tomu přímo vybízejí.
Je mnoho lidí, které by nikdy nenapadlo, pořídit si do svého bytu tapetu. Již vyslovením slova tapeta se mnohým vybaví vzpomínka na nevzhledně vytapetované pokoje. Aktuální nabídka nás však bezesporu ohromí.

Tapety jsou k dostání v bohatém výběru motivů a barev

Bohatá nabídka vzorů

Dnešní tapety nám nabízejí mnohem více než ty, na které jsme byli zvyklí dříve. Moderní tapety mají, na rozdíl od svých jednovrstvých papírových předchůdkyň, několik výhod. Zdvojením vrstvy se zkvalitnily jejich užitné vlastnosti a hlavně se změnil jejich vzhled. Plastické vzory a fascinující barevnost přinášejí nové možnosti výtvarného pojetí interiéru. Současné trendy do bytu vracejí motivy květin a veselé barvy, květinové dekory – růže, chryzantémy, oblíbené jsou také retro vzory – výrazné syté barvy charakteristické pro 30. nebo 60. léta a k tomu grafické vzory – pruhy, kolečka… Setkat se můžete i s bohatými dekorativními vzory ve stylu zámeckých interiérů, které vyniknou především v kombinaci s jednoduchým moderním designovým nábytkem.

Tapetami lze změnit celkový ráz pokoje

Co dnešní tapety nabízejí?

Dvouvrstvé tapety s sebou přinesly nejen vyšší kvalitu, ale také širší uplatnění. Výborně tlumí hluk, dokáží překrýt i drobné trhliny na stěně, což běžné vymalování nedokáže. Dále jsou dostatečně prodyšné, takže pod nimi nedochází k usazování vlhkosti a vzniku plísní. Mají také oproti původním tapetám výhodu v použití. Jejich aplikace je čistší, zvýšila se jejich tvarová stálost, při lepení se nesrážejí, dalo by se říct, že ho zvládne téměř každý domácí kutil. A pokud nás tapety omrzí? Není nic snadnějšího, než je znovu zaměnit za jiné.

Jakou tapetu si vybereme?

Pokud není povrch zdí úplně rovný, volíme raději tapety reliéfní nebo ražené, hladké tapety by nerovnosti spíše zvýraznily. Méně zkušeným doporučuji začít s tapetami bez navazujícího potisku nebo s nepravidelným potiskem, abychom se nemuseli starat o přesné usazení vzorů jednotlivých pruhů. Při výběru tapet vycházíme z účelu místnosti, kterou tapetujeme. Například větší a výraznější vzory místnost zmenšují.
ab
ab
ab
ab
ab