Kategorie

Nebojte se natírání aneb Komaprim a Universal – barvy (téměř) na všechno

Máte před sebou úkol natřít vrata, plot nebo kovovou konstrukci? Nebojte se natírání. Když přesně víte, k čemu chcete barvu použít a jaké jsou na ni kladeny požadavky, můžete použít jakýkoliv vhodný druh barev, nezávisle na tom, kdo barvu vyrobil a zda se jedná o speciální nebo univerzální barvu. Zeptali jsme se odborníků z Balakomu, co je pro dobrý výsledek natírání důležité.
 Tento článek pro Svět-Bydlení napsal Ing. Oldřich Mižďoch ze společnosti Akzo Nobel Coatings CZ, a.s., která zaštiťuje Balakom, ověřeného partnera Světa-Bydlení

Nezáleží na značce barvy, důležité je provedení nátěru

Pro kvalitu nátěru není prvořadý výrobce barvy nebo její druh, ale daleko důležitější je celý komplex opatření.
Rozhodující pro životnost nátěrového systému jsou následující faktory:
  • kvalita před-úpravy. Kvalitní před-úprava výrazně prodlužuje životnost nátěru.
  • agresivita prostředí. Čím agresivnější prostředí, tím kratší životnost nátěru.
  • tloušťka nátěru. Čím silnější vrstva nátěru, tím delší životnost.

Proč radíme barvy Akzo Nobel Balakom?

Až na čtvrtém místě je faktor konkrétního druhu barvy a konkrétního výrobce. Ptáte se,  proč propaguji zrovna naše výrobky, když se dá použít celá řada jiných barev. Odpověď je jednoduchá: Akzo Nobel je zárukou seriózního jednání a zaručené kvality.
Firma Akzo Nobel Coatings CZ, a. s. vyrábí a dodává hlavně barvy na kov a dřevo pro široké použití. Do této skupiny patří značka Balakom a její  Komaprim a Universal.

Nátěr na kov Komaprim a Universal na kov i na dřevo

Řada výrobků Balakom Komaprim je určena především k ochraně kovů doma i v průmyslovém prostředí. Nejpoužívanější je to tzv. jednovrstvá barva Komaprim 3v1 nebo Komaprim 3v1 Metalic. Neznamená to, že se tyto barvy používají jen v jedné vrstvě, ale že stačí jen jedna barva k provedení základního nátěru, mezivrstvy i emailu v jednom. Touto barvou se doma dají natírat kovové ploty, brány, konstrukce, ale například i sloupy vysokého napětí.
Řada výrobků Balakom Universal nabízí ucelený nátěrový systém na kov, ale dá se použít i k nátěrům dřeva. Universal základ je základní barva na kov, zajišťující dostatečnou korozní ochranu všech kovových předmětů doma i na chalupě (na dřevo se dá použít Oknol základ). Emaily Universal lesklý nebo Universal matný patří mezi nejdéle vyráběné barvy u nás, a také mezi nejrozšířenější.

Jaká je životnost nátěrů?

Životnost nátěru kovů může být v závislosti na kvalitě před-úpravy, agresivitě prostředí a tloušťce nátěru  5-15 let.

Nevíte si s nátěrem rady? Poraďte se s odborníky

Mnoho praktických informací získáte v poradně na www.balakom.cz.
autor: Ing. Oldřich Mižďoch,  Akzo Nobel Coatings CZ, a.s.
ab
ab
ab
ab
ab