Kategorie

(NE) tradiční tipy na Vánoce: 3. díl - Originální balení dárků III

Nakupujete dárky na poslední chvíli a s balenim si příliš nevíte rady? Třetí a závěrečný díl našeho miniseriálu o balení dárků vám poradí způsoby balení dárků bez pomoci balicího papíru či dárkových tašek. Že to nejde? Ale jde. Tak čtěte.

Žádný obal? Žádný problém!

Tip 20: Přemýšlíte, jak zajímavě zabalit věci, které nijak jednoduše zabalit nejdou? Například tříkolku, lyže, horské kolo či houpací křeslo? Možností je několik. Jedna z nich je nebalit je vůbec… Že to nebude žádné překvapení? Tip 21: Kdo říkal, že dárečky musí být pod stromečkem. Zkuste pod vánoční stromeček umístit jen krabičku s nápisem „Tenhle dárek najdeš ve sklepě (v garáži, ve svém pokoji ve skříni, pod postelí, před domem na parkovišti …)“. Samotný dárek pak stačí ozdobit zajímavou stužkou. Tip 22: Otrlejší povahy můžou vyrobit celou stopovačku (např. „další zprávu najdeš v knize … na straně…“). Avšak pozor! Nesnažte se být vtipní a originální za každou cenu. Mějte na paměti, že zejména hospodyně může být (a často také je) po všech přípravách opravdu hodně unavená, a tak vaši dvacetidílnou „honbu za pokladem“ pravděpodobně neocení.

Balíme velké krabice

Tip 23: Možná jste se rozhodli obdarovat své blízké novými elektrospotřebiči – sporákem, pračkou, lednicí či mikrovlnou – a přemýšlíte, kolik potřebujete balícího papíru a jestli vám to stojí za jej balit. Co takhle zkusit vylepšit původní krabici? Stejně ji pravděpodobně už nebudete potřebovat (při reklamaci vám zboží musí vzít i bez původního obalu a pro převoz spotřebiče na jiné místo její nový vnější design nehraje tak zásadní roli). Tip 24: Krabici můžete také pomalovat (stačí obyčejné fixy, tempery či zbytek latexové barvy) či polepit (jako lepidlo je dobré použít tapozu či herkules, nalepovat můžeme jak zbytky balících papírů, tak např. noviny, časopisy, obrázky z kalendáře či pohlednice).

Co je doma, to se počítá

Tip 25: Znáte to, teď zrovna, honem, rychle, musím něco zabalit – a balící papír nikde. Co s tím? Pokud balíte dárečky pro své nejbližší, a máte-li tedy jistotu, že případný „obalový materiál“ se nikam neztratí, zkuste využít něco z toho, co máte doma a zrovna teď aktuálně to není potřeba: utěrka, ubrus, povlečení, prostěradlo či deka. Tip 26: Na ovázání dárků pak lze využít náhradní tkaničky do bot, klubíčko, obvaz, v případě nouze postačí i prádelní šňůra. Je to sice poněkud avantgardní řešení, ovšem na druhou stranu máte jistotu, že tento dárek si všichni zapamatují.  

Dárky 2 v 1

Tip 27: Velice elegantním řešením jsou dárečky, kdy už samotný obal dárku je dárečkem. Může se jednat o zabalení do šátku, šály, taštičky, zajímavé krabičky či proutěného koše.  

Dárečky ve vlastním originálním kabátě

Tip 28: Je mi jasné, že málokdo z nás má před Vánoci nadbytek času. Ale přesto – pokud vám zbude jedno odpoledne pro kreativní tvoření, zkuste si vyrobit vlastní „šatičky pro dárky“. Může to být například zcela originální   balící papír (k dotvoření můžeme využít fixy, tempery, vodovky, ale také obyčejná razítka či razítka z brambor) a jemu odpovídající jmenovky na dárky. Tip 29: Efektně může také vypadat vlastnoručně z¨hotovená dárková krabice (starou krabici od bot přestříkáme barvou ve spreji a polepíme drobnými ozdobami – např. knoflíčky) nebo kulatá krabička ve tvaru válce (obě „základny“ jsou tvořeny krabičkou od taveného sýru, pro plášť válce použijeme vlnitou lepenku – k dostání ve výtvarných potřebách), která poslouží ¨k uschování menších dárků. Tip 30: Moderním balením dárků se v poslední době stalo balení  do dárkových sáčků nebo pytlíků. Látkové pytlíky různých velikostí vyrobíme např. ze starého prostěradla, které dozdobíme sypanou či vázanou batikou, příp. pomocí fixů a barev na textil. Do tvoření můžete zapojit vaše děti. Jsem si jistá, že i když je možné, že budete muset trošku více uklízet, tento společně strávený čas za to stojí.
ab
ab
ab
ab
ab