Kategorie

Navrhněte si vlastní skříň pomocí CabiDesigneru

Chcete si vyrobit vlastní knihovničku, skříň na oblečení či stěnu do obýváku? Dřív, než si vezmete do ruky pilu a kladivo, vyzkoušejte navrhnout tento nábytek na počítači. Dvakrát měřit se vyplatí.
Pokud jste domácí kutilové a místo kupovaní nábytku v obchodech si raději nějaký jednodušší sami vyrobíte, pak jistě uvítáte malého pomocníka při vašem tvoření. Ruční náčrtky a rysy jsou v dnešní době počítačů přežitkem. To, s čím se několik hodin trápíte na papíře za pomoci pravítka, zvládnete během několika minut díky programu CabiDesigner.

Pentilku zahoďte

CabiDesigner není příliš náročný program. Onou náročností se myslí jak vytížení vašeho počítače, tak i nároky kladené na dovednosti a zkušenosti uživatele. Jedinou menší překážkou v používání programu obyčejným českým kutilem může být absence češtiny. Na druhou stranu použitá angličtina není nijak náročná a po pár minutách užívání se beztak budete v programu pohybovat automaticky bez detailního čtení všech popisků.
Aby program dostál svému závazku v podobě jednoduchosti a efektivnosti, hned na úvod vás přivítá okno, ve kterém zadáte základní rozměry skříně a typ dřeva, které na ní hodláte použít. CabiDesigner vše propočítá a okamžitě vám vytvoří náčrtek objektu, jejž můžete dále všelijak upravovat. Předpokládám, že se nespokojíte pouze s obyčejným kvádrem, takže se nyní podíváme na ony úpravy.
 

Rozděl a panuj

Jak už to tak bývá, skříně, knihovničky či nábytkové stěny mívají různé poličky, šuplíky a další oddělení. I s tímto CabiDesigner počítá a proto je jen na vás, kolik oddělení umístíte, kam je rozmístíte a jakou budou mít velikost. Vytvářet tak lze jak horizontální, tak i vertikální příčky. Jejich následné posunování a finální úprava jsou zde samozřejmostí.
Tím, že jste si vytvořili sekce, můžete tyto části samostatně dále upravovat. Vytvářet do nich další oddíly, přidat šuplíky či dvířka, naskládat tam oblečení a knihy apod. Takto lze postupovat prakticky donekonečna. Původní velký obrys můžete rozdělit na nejmenší kousíčky a použít v nich ta nejkratší prkénka. Přesně tak, jak si to budete přát.
Aby program nebyl jen jakýmsi lepším malováním, ale pomohl vám co nejvíc s reálnou tvorbou skříní, najdete v něm i podrobné zprávy o vašem projektu. Díky nim zjistíte, kolik prken o jakých rozměrech jste v modelu použili, z jakého materiálu jsou a mnoho dalších informací. Seznam si samozřejmě můžete vytisknout a pro nákup dřeva tak pojedete najisto.

Sečteno, potrženo

CabiDesigner je program, kterému se těžko něco vytýká. Jeho náplň je jasná a svého cíle uživatel dosáhne bez větších problémů. Ovládání je přehledné, funkce očekávatelné a výsledky uspokojivé. Trochu snad jen zamrzí absence nějakého sofistikovanějšího trojrozměrného náhledu. Musíte se prostě spokojit s černobílým náčrtkem.
(
Právě kvůli jednoduchosti, spartánskému vzhledu a nijak omračujícímu počtu funkcí je trochu zvláštní vyšší cena plné verze programu. Ta je stanovena na částku pohybující se po přepočtu na koruny kolem 1 600 Kč! Naštěstí zkušební verzi, kterou lze stáhnout na konci článku, můžete používat zdarma s tím omezením, že program lze zapnout pouze třicetkrát.
Komu program doporučit? Prakticky každému kutilovi, který se rovněž nebojí počítače. Demoverze takovému člověku jistě pomůže a ve spoustě věcí ulehčí, ale jestli se vyplatí zakoupit plnou verzi programu, to už je na každém jednotlivci a jeho finančních možnostech. Každopádně vyzkoušením CabiDesigneru rozhodně vedle nešlápnete.
Autor: Kesway
Velikost Souboru: 4,5 MB
Operační systém:Windows 98, Windows 2000, Windows XP
Licence: Shareware
Stáhnout: Zde
Plusy: Jednoduché ovládání, vysoká použitelnost při reálné práci
Mínusy: Přemrštěná cena, absence trojrozměrného náhledu
ab
ab
ab
ab
ab