Kategorie

Nástěnné hodiny - více než nábytek

Nástěnné hodiny - víc než jen designový doplněk
Sledování aktuálního času je jen jedna z mnoha funkcí, které dnes hodiny umí zastávat. Při použití správných barev, velikostí - a třeba i počtů! - se mohou jednoduše stát dominantou místnosti, která kromě své užitečnosti rovněž báječně vypadá. Podívejte se na naše tipy.

Nejdůležitější je pochopitelně odhodlat se k výběru hodin, které dost možná nebudou úplně nenápadné. Podobně jako v případě výše mohou například podtrhovat ráz místnosti svým neobvyklým tvarováním a doplňujícími barvami - v takovém případě je důležité zohlednit i vzhled nosné stěny, aby na ní náš kruhový přítel naopak nezanikal!

Populární novinkou jsou hodiny “nalepovací” - alias soustavy pěnových či kovových číslic a centrálního strojku s ručičkami, které na zdi visí samostatně. Kreativní přínos takové sestavy je nasnadě - klasická struktura hodin se rozpadá, dominantou se stávají samotné číslice - hra barev může začít.

Nemusíte být zrovna vlastníkem čekací haly, aby na vaší zdi mohlo hodin tikat víc. Duální i vícečlenné sestavy působí mezinárodním dojmem a z prosté zdi mohou vytvořit poutavý informační kanál. Sestavu může navíc doplnit třeba barometr nebo teploměr. V tomto případě je velmi vhodné vyhrát si s kreativním rozmístěním celé aparatury…

Kdo z moderních designérů a internetových nadšenců by ovšem dnes chtěl jen průměrné “hloupé” hodiny? Naštěstí se na trhu objevují první vlaštovky v podobě tzv. “Smart Wall Clock”, které umí, podobně jako nástěnná sestava, kterou jsme popsali před chvílí, zobrazit mnohem víc informací - na jednom místě! Digitální ručičky tak doplní obrazový materiál, virtuální meteostanice či váš osobní News Feed.

Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

ab
ab
ab
ab
ab