Kategorie

Naše nejlepší bydlení na cestách? Dům v italské historické čtvrti z roku 1400!

Naše nejlepší ubytování na cestách? Rozhodně dům v italské historické čtvrti z roku 1400!

Vittorio Veneto je menší italské město asi hodinu autem od Benátek. Vzniklo nedávno, v 19. století, a to sjednocením dvou městeček: Ceneda a Serravalle. Dům, ve kterém jsme se ubytovali, spadal do druhé z nich. Postaven byl kolem roku 1400 nedaleko náměstí Piazza Flaminio.

Možná se na fotkách může zdát, že byl dům trochu strašidelný... a vlastně jsem se toho zprvu také obávala. Nakonec byl ale opak pravdou. I přesto, kolik událostí se tady muselo stát, působil uklidňujícím dojmem a vířil moji pisálkovskou fantazii. Snažila jsem se od majitele zjistit co nejvíc o historii místa, ale moc toho nevěděl... anebo nás možná nechtěl vyděsit, kdo ví :)

 

Na malé terase se dalo sedět mimo dosah slunečních paprsků. Večer pak stačilo zapálit několik velkých svící a stíny tančily po zdech a kovaném zábradlí u schodů, které vedly do dalšího z bytů. Atmosféra místa byla opravdu silná.

Byt tvořily dvě místnosti. V jedné byla kuchyň, obývací pokoj a ložnice, ve druhé pak koupelna. Na běžný život by to pro 3člennou rodinu byl vcelku malý prostor, ale na týden to bylo skvělé.

 

K bytu náležela ještě komora, do které se vcházelo hned vedle vstupních dveří, tam se vešla pračka a všechny potřeby, jako jsou košťata, mop, žehlicí prkno atd. Díky tomu v samotném bytě nic nepřekáželo, ale na druhou stranu nám ani nic nechybělo.

Noční pohled z okna byl dechberoucí... Pravý genius loci.

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab