Kategorie

Nápadité koberce značky VOÏVO z přírodních materiálů

Zanevřeli jste na koberce kvůli jejich nehygieničnosti? Připadá Vám jejich údržba příliš únavná? Nezahlédli jste žádný koberec, který bys Vás zaujal? V tom případě čtěte dále…
Před dříve všudypřítomnými koberci dnes často bývají upřednostňovány dřevěné, laminátové a jiné podlahy. Logických důvodů je více, kupříkladu stále více lidí je alergických na prach. Vhodně vybraný menší koberec by ale neměl alergikům vadit. Koberec je navíc důležitý prostředek k zútulnění domu či bytu a může být také jedinečným designérským kouskem!

Mladá česká firma

Česká značka VOÏVO nepůsobí na našem trhu příliš dlouho. Svým zákazníkům ale představuje velmi osobitou kolekci. Firma se se svými produkty účastní předních veletrhů bydlení (FOR FAMILY, MOBITEX…) Designéři této firmy sledují světové trendy a  snaží se tak uspokojit i požadavky náročnějších zákazníků.

Ručně tkané koberce

Většina nabízených koberců je tkána ručně, a to z přírodního materiálu – z novozélandské vlny. Za hlavní přednost materiálu výrobci uvádějí odolnost vůči nečistotám, což předznamenává jednoduchou údržbu. Další výhodou vlny je to, že udržuje přirozenou vlhkost ovzduší, prostředí domu by se tak mělo stát hygieničtější. Koberce jsou prý konstruovány tak, aby se netřepily, neslehly a nesešlapaly a zůstávaly stále měkké a příjemné na dotek. Pokud budete dodržovat několik daných zásad (viz níže, podrobněji na internetových stránkách firmy), mohou Vám výrobci zaručit dlouhou životnost koberců.

Různorodá nabídka

Velmi moderní jsou kolekce Style design a Geometric design. Jednotlivé vzory jsou nabízeny v několika barevných variantách. Do nabídky patří kupříkladu vzory se zebrovitými pruhy, různě velkými čtverci, velmi stylový je například koberec s názvem Brown Eye. Stylová je také kolekce Retro, která i přes svůj název nabízí originální a nadčasové vzory. Koberce z těchto kolekcí se hodí  do tradičního i moderního interiéru. Pokud máte rádi hrady a zámky, můžete své zálibě přizpůsobit i Váš domov – podívejte se na koberce z kolekce Royal design.
 
 

Koberce pro děti

Vskutku vesele a optimisticky působí kolekce z řady Color design. Pokud míváte často chmury, doporučujeme například vzor Happy Dots. Některé koberce z této řady jsou jistě vhodné i do dětských pokojů. Ovšem do nabídky firmy VOÏVO je zahrnuta kolekce koberců určená přímo dětem. Kupříkladu pomocí koberce Alphabet, se mohou Vaši nejmenší začít učit abecedu. Pokud je na abecedu ještě brzy, můžete si vybrat mezi květinami, šnekem, autíčky, lokomotivou a jinými.

Je libo mít doma trávu či krávu?

Výjimkami v nabídce jsou kolekce ShaggyCow Skins. Koberce z řady Shaggy nejsou z přírodního materiálu, ale z polyesterového vlákna. Příčinou volby jiného materiálu byla snaha napodobit vlastnosti trávy a dodat tak interiéru jedinečný „přírodní“ charakter. Vybrat si můžete z několika barev – tráva nemusí být jen zelená!:). Druhou výjimkou je kolekce dekorativních kravských kůží. Dekorativní jsou rovněž viskózové koberce (z umělého hedvábí).

Údržba koberců a specifické požadavky

Výrobci doporučují vysávat nový koberec pouze klasickou trubicí, nikoliv rotačním kartáčem. Počítat byste měli s dočasným pouštěním vlasu, což je ale u ručně tkaných koberců normální. Pokud by měl zákazník potřebu či zájem, mohou mu výrobci u svých partnerů zajistit čištění nebo opravu koberce.
Firma VOÏVO počítá také se specifickými požadavky – pokud by Vám nevyhovovaly dané rozměry koberce, můžete si nechat vyrobit koberec na míru. V takovém případě ale musíte počítat s delší dodací lhůtou. Pokud Vás kolekce této české firmy zaujala, můžete si jejich nabídku blíže prohlédnout v showroomu v Praze.
Info, foto: Koberce VOÏVO, www.voivo.cz
 
 
ab
ab
ab
ab
ab