Kategorie

Namixujte si vlastní kombinaci stylů

Pokud si zařizujeme interiér, většinou se rozhodujeme podle vlastního vkusu a citu. Striktní respektování jednotlivých módních stylů by mohlo působit fádně a neosobně. Často se proto setkáváme s kombinacemi různých stylů.

Originální retro

Milovníci šedesátých a sedmdesátých let minulého století si jistě zařídí svoji domácnost v působivém retro-stylu. Tento styl je tak svébytný, že je velice těžké kombinovat ho s jinými styly. Jisté sympatie má k minimalismu, který dokáže výrazný retro-styl umírnit a dodat mu elegantnější ráz. Nevhodná je kombinace s orientálním nebo venkovským stylem.
 

Skandinávská jednoduchost a čistota stylu

Skandinávský styl se dostal do podvědomí českých domácností zejména díky oblíbeným nábytkářským obchodním řetězcům Ikea. Pro svoji jednoduchost je velice snadno kombinovatelný s téměř všemi ostatními stylu. Univerzálnost, praktičnost a funkčnost lákají stále více příznivců.
 

Strohý minimalismus

Oblíbenost minimalistického stylu je dána především jeho neutrálnosti. Minimalistický interiér je nenápadný, přesto vkusný. Jeho jednoduché linie se dají velice snadno a efektně kombinovat s výraznějšími prvky. Velice působivé je použití doplňků z dálného východu nebo Afriky. Do minimalistického interiéru zapadne rovněž snadno historický solitér, stejně tak jako retro styl šedesátých či sedmdesátých let.
 

S nádechem luxusu

Noblesní interiéry si pořizují většinou lidé s dokonalým vkusem a citem pro detail. Základem jsou špičková díla světového designu. Nenechte se však zmást dojmem, že by luxusní styl měl působit stroze a neosobně. Materiály používané v těchto interiérech jsou nejen kvalitní, ale i jejich užitná hodnota je na vysoké úrovni, což zajišťuje každodenní komfort. Není neobvyklé, aby luxusní interiér vytvářel pocit útulného, teplého domova.
 

Jako na venkově

Rustikální styl v sobě skrývá souznění s přírodou a přírodními materiály. Masivní dřevěné lavice, stoly nebo almary vyvolávají domáckou atmosféru, pohodu a klid. Tento styl si pořizují právě lidé, jejichž hodnoty jsou zaměřeny právě tímto směrem. Obtížně se venkovský styl kombinuje s noblesními prvky nebo retro-stylem.
ab
ab
ab
ab
ab