Kategorie

Nákup nové sedací soupravy. Kterak vybrat tu nejlepší?

Nákup nové sedací soupravy. Kterak vybrat tu nejlepší?
5 tipů pro správný výběr sedací soupravy Hned na úvod je třeba předeslat, že aktuálně můžete v této oblasti narazit na obrovské množství variabilních kusů (viz přehled sedacích souprav). Pokud tedy věnujete nákupu dosta

5 tipů pro správný výběr sedací soupravy

Hned na úvod je třeba předeslat, že aktuálně můžete v této oblasti narazit na obrovské množství variabilních kusů (viz přehled sedacích souprav). Pokud tedy věnujete nákupu dostatek času, nakonec si pořídíte sedačku, jež přesně „sedne“ do vašeho obýváku a bude vyhovovat celé rodině. Na co se ale zaměřit?

  • Předně se zabývejte rozměry. Příliš velká i příliš malá sedací souprava nebude v místnosti působit nejlépe. Přihlédněte také k počtu lidí v domácnosti. A vyskytnou-li se problémy s nedostatkem prostoru, netřeba zoufat. Můžete je řešit za pomoci rohové sedací soupravy.
  • V dalším kroku se zaměřte na materiálu potahu. Z tohoto hlediska lze doporučit kožené sedací soupravy. Nicméně i výrobky z jiných materiálů (umělá kůže, semiš atd.) jsou dnes na vysoké úrovni. Co se týče materiálu konstrukce, rozhodnout se musíte mezi levnějšími sedačkami ze dřeva či dřevotřísky, anebo dražší, ale stabilnější kovovou kostrou.
  • Neméně důležité je pohodlí. Chcete-li na sedačce primárně sedět, doporučujeme vyšší druhy s tvrdším čalouněním, k odpočinku se naopak více hodí nižší s čalouněním měkčím. Pokud na ni plánujete také spát, což se ovšem příliš nedoporučuje, pořiďte si rozkládací sedací soupravu.
  • Dále si je třeba ujasnit vizuální stránku. V tomto ohledu však příliš radit nelze, neboť ve hře je příliš individuálních faktorů, tedy Vaše estetické cítění, případně vzhled obývacího pokoje. Konstatovat můžeme snad jedině to, že vzhled je rovněž velmi důležitým prvkem při výběru.
  • V neposlední řadě se orientujte dle ceny. Sedačky totiž stojí od několika tisíc do mnoha desítek tisíc korun. Záleží tedy pouze na Vás, kolik jste ochotni do sedací soupravy „investovat“. Pouze dodejme, že levnější nemusí nutně znamenat nekvalitní.

Neopomeňte ani další nábytek do obýváku

Samozřejmě že sedací soupravy lze nahradit pohovkou a křesly, o nichž navíc platí takřka to samé, co je zmíněno výše. V každém případě pečlivě vyberte rovněž další dominantu této místnosti, tedy obývací stěnu, a to např. v e-shopu Nabytek-helcel.cz.

ab
ab
ab
ab
ab