Kategorie

Nahradí práce na zahradě fitness centrum?

Zahradničení přispívá k pevnějšímu zdraví. Věděli jste, že hned po prvních minutách námahy u lehčích zahradních prací nám klesá krevní tlak o deset procent?

Zahradničením ke zdraví?

Mnozí odborníci tvrdí, že pravidelná práce na zahradě působí na lidský organismus mnohem pozitivněji než podpůrné prostředky a nejrůznější pilulky. Každý z nás potřebuje pohyb. A když jej nemáme, je špatně. Práce na zahradě údajně nahrazuje i fitness centrum. Každopádně nám poskytuje ochranu před rychle nabytými kilogramy, též před cukrovkou či osteoporózou. Jste naštvaní z práce a máte přetížené nervy. Možná si řeknete, dám si panáka. Ano, dejte si vinný střik, ale až poté, co přetíženým nervům a celkovému stresu ulevíte na zahradě. Pracujte pravidelně, výzkumy prokázaly, že se do krve vyplavuje méně stresových hormonů, jako je adrenalin nebo kortizol.

Zásady zdravé práce na zahradě

Neměli bychom trávit dlouhou dobu v sehnuté poloze. Je třeba měnit pracovní pozici každých 30 minut. Pokud klečíme, měli bychom používat podložku pod kolena. Tu si koupíme třeba v zahradním centru. Nebo si opatřeme alespoň polystyren. Je třeba myslet na to, že bederní páteři nesvědčí náhlé pohyby a už vůbec ne prudké otáčení. Nezapomeňme na ostré sluníčko. Když pálí, vezměme klobouk či kšiltovku, po ruce mějme krémy na opalování. Taky výběr oblečení je důležitý. Především ledviny bychom měli udržovat stále v teple, podobně také bederní páteř. Oblečení by mělo být prodyšné. Ti, co se hodně potí, můžou pouvažovat nad sportovním oblečením, které odvádí z povrchu těla pot.

Jste nemocní? Zahrada léčí i vás

Hrábě a rýč údajně z části nahradí i léky. Dokonce i samotný pohled na zahradu je nemocným nápomocen. V některých případech se je dokonce možné snížit dávkování léků. Jsou to především prášky na spaní, na uklidnění a podobně.

ab
ab
ab
ab
ab