Kategorie

Nábytek TON: čisté linie židlí kolekce Stockholm!

Firma s dlouholetou tradicí TON přináší novou kolekci dřevěného nábytku Stockholm. Už podle názvu je zřejmé, že se židlové křeslo, židle a jídelní stůl navazují na tradice skandinávského designu. Ten se vyznačuje především čistotou a skvělými detaily, které v tomto případě vycházejí z rukou dánského mladého designéra Madse K. Johansena.

Precizní práce, detailní provedení

Kolekce Stockholm se pyšní dokonalými ručními detaily provedení. Ty umožňují nejen použití jednoho barevného provedení dřeva, ale novinkou je kombinování dvojího barevného provedení světlého a tmavého dřeva. Bikolorová kombinace je díky prolínání výrazně jiných odstínů barev opravdu působivá. Materiál - bukové dřevo „Zásadním parametrem pro novou řadu nábytku je použitý materiál. V případě kolekce Stockholm jsme se rozhodli opět pro bukové dřevo, které splňuje náročné požadavky na tvrdost,“ vysvětluje koordinátorka marketingu společnosti TON, Eva Fojtová.

Designér Mads K. Johansen

Autorem nábytku je Dán Mads K. Johansen, který je původem truhlář. Dříve však tento designér pracoval jako prodejce nábytku a tesař. Vystudoval dánskou školu designu. Během svých studií strávil jeden rok na Univerzitě umění a designu v Helsinkách a pracovní zkušenosti zísakl v Dallasu, Mnichově a Oslu. Ryze charakteristická je jeho vášeň pro čisté linie a výrazy, které umožňují soustředit se na detail. Mads K. Johansen se o své lásce k dřevu vyjadřuje takto: „Vyrůstal jsem v malém městě v Dánsku v blízkosti přírody a díky tomu jsem už v raném věku dovedl ocenit dřevo jako materiál. Les se stal mým hřištěm, na kterém jsem vytvářel a vyřezával všelijaké předměty. Jedním z mých nejlepších dárků k narozeninám bylo nářadí a dřevo, z kterého jsem si upravil můj domek na hraní. Vždycky jsem toužil hledat a vytvářet tvary z dřevěných materiálů. "

Firma TON z Bystřice pod Hostýnem

Soukromá česká firma TON, s dlouholetou tradicí, kterou započala již v roce 1861, je výrobce širokého sortimentu židlí, barových židlí, křesel, stolů, věšáků a zahradního nábytku, je svou produkcí největší v Evropě. Roční produkce dosahující jednoho milionu kusů směřuje především do zemí Evropské unie, Spojených států amerických, Japonska a Austrálie, celkem do 53 zemí světa. Výběr z více jak 300 modelů, nabídka 30-ti odstínů moření dřeva, Alpi dýh a přes 100 druhů potahových materiálů. Pravidelně se účastní mezinárodních veletrhů v Kolíně nad Rýnem, Paříži, Miláně, Praze, Bratislavě a Dubaji.

Získaná ocenění v letech 2008/9:

3. místo v kategorii Progresivní design za židli z kolekce Orly – výstava Mobitex, březen 2009 1. Místo v kategorii Progresivní design za řadu židlí Lyon – výstava Mobitex, březen 2008
Info, foto: TON, www.ton.cz
ab
ab
ab
ab
ab