Kategorie

Nábytek na zahradu pro letní grilování

Nábytek na zahradu pro letní grilování

Podle čeho nejlépe vybrat zahradní nábytek pro letní grilování?

Plastový nábytek

Tou nejlevnější a nejrychlejší volbou k výběru je samozřejmě plastový nábytek. Výroba probíhá vstřikováním roztaveného materiálu do určité formy (židle, stůl...), přičemž největší výhodou je právě pořizovací cena a také nízká hmotnost. Nevýhodou je pak samozřejmě životnost. Nejprve onen kus nábytku začne ztrácet na svém přirozeném odstínu, plast postupně stárne. Co se týče nosnosti, i ta je velice omezena, ačkoliv samozřejmě záleží kus od kusu. Nicméně u plastového nábytku je velmi časté to, že se dřív nebo později odlomí například jedna noha u židle. To ale nic nemění na faktu, že je stále nejlevnější a na pár sezón by vydržet měl, nesmíte s ním ale počítat do dlouhé budoucna. A na závěr, nezpochybnitelnou výhodou je i velmi snadné čištění plastového nábytku. 

Dřevěný nábytek 

V tomto případě se dostáváme už do elegantnější sekce, asi se všichni shodneme na tom, že dřevěný zahradní nábytek vypadá daleko lépe a v zahradě působí tak nějak přirozeně. Nyní se setkáte s několika typy - levnější provedení se vyrábějí většinou z borovicového dřeva, dražší pak z odolného teaku. Zvláštní kategorií je pak zimní zahradní nábytek. Nicméně jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Dřevo je obecně masivní, má vyšší úroveň, na pohled je hezčí, ale i ono má své ale. Před deštěm je například nutné takovýto nábytek ukrýt, zejména nábytek z borovice. Voda by totiž způsobila jeho nabobtnání, u nějakého typu by zase byla důsledkem plíseň. Teak díky své kvalitě snáší i déšť, je ovšem ze všech variant nejdražší. 

Hliníkový nábytek

Tou ale úplně nejdražší variantou je nábytek vyrobený z hliníkových profilů, hodí se především pro stylové moderní zahrady anebo terasy. Nevýhody hliníku se hledají velmi těžko, snad jen ona cena, která je vskutku ze všech variant nejvyšší, nicméně za výhody můžeme jmenovat odolnost proti větru, nábytek je poměrně těžký, tudíž se snadno nepřevrátí, nábytek také nezreziví a ve spojení v povrchovou úpravou se prakticky nemusí vůbec udržovat - jediným nutným krokem, jako u každého nábytku, je občasné stírání prachu, který se na něm usazuje. 

Alternativy

Pokud chcete mít ale zahradu opravdu nebývale moderní a kromě klasického nábytku chcete zahradu oživit ještě nějak, zkuste alternativy, které na první pohled mohou působit jako nábytek spíše do obývacího pokoje. Lidé často experimentují i se sedačkou na zahradě (samozřejmě z umělého materiálu), na které mají klasické polštáře (opět potřeba vše uklidit před deštěm). Na dlouhé chvíle si můžete na zahradu, především k bazénu, pořídit lehátko s pohodlnými polštářkami nebo například houpací síť.

ab
ab
ab
ab
ab