Kategorie

Na „Raiffeisenku“ nedám dopustit

Ke spokojeným klientům Raiffeisen stavební spořitelny se počítá také pan Rudolf Gala (71) z Opavy. Za peníze ze stavebního spoření si zrekonstruoval prakticky celý byt. Vlastně hned dva: dvě původně samostatné bytové jednotky jsou totiž dnes propojeny v jednu. Ale pojďme od začátku.
Rudolf Gala bydlí v klidné části šedesátitisícové Opavy. Přitom činžovní domy na Máchově ulici jsou od centra města vzdáleny sotva patnáct minut chůze. Lidé žijící v této oblasti si bydlení nesmírně pochvalují. „Je tady klid, minimální automobilový provoz a všude kolem spousta zeleně,“ říká na úvod našeho setkání pan Gala.

Rudolf Gala

Pilný stavebník

„Nejprve jsme renovovali jednopokojový byt. Zrekonstruovali jsme etážová topení a koupelnu, přišlo to asi na osmdesát tisíc korun. Z dalšího stavebního spoření přišla na řadu oprava koupelny v sousedním bytě. Protože bydlíme v přízemí nad sklepy, ve druhé etapě jsme se pustili i do rekonstrukce podlah. Vytrhali jsme staré a místo nich jsme položili deset centimetrů polystyrenu, cetris a navrch plovoucí podlahu. Potom jsme o patnáct centimetrů snížili stropy. K tomu jsme použili sádrokarton a chybět nesměla tepelná a zvuková izolace tak, aby nebylo slyšet kroky z bytu, který je nad námi,“ popisuje Rudolf Gala průběh další části rekonstrukce v cenové relaci okolo sto šedesáti tisíc korun. Prakticky stejné úpravy za peníze získané ze stavebního spoření provedl také ve druhém dvoupokojovém bytě. Do lodžie navíc vsadil okno, takže dnes má doma populární zimní zahradu.

Výhody úvěru Spektrum

- akontace ve výši 10 % z cílové částky - úroková sazba od 6,4 % p.a. - úroková sazba 4,9 % p.a., pokud vaše smlouva vykazuje ukazatel zhodnocení >50 - nastavitelné splátky dle vašich možností - možnost úvěr kdykoliv splatit bez jakýchkoliv sankcí - úvěr můžete čerpat až 2 roky - do 70 000 Kč bez zajištění - do 300 000 Kč vám stačí 1 až 2 ručitelé (dle skutečné výše úvěru)

Pevné partnerství

Název Raiffeisen stavební spořitelna pan Gala zná už dlouho. K jeho prvnímu kontaktu s ní došlo zhruba před deseti lety. „Bylo to v pobočce v centru Opavy na Ostrožné ulici. Potřeboval jsem rekonstruovat byt, takže jsem vešel dovnitř, zeptal se na podmínky stavebního spoření a hned na místě jsem ho uzavřel,“ ohlíží se zpět Rudolf Gala. Výhody a služby Raiffeisen stavební spořitelny si nemůže vynachválit. „Jsem naprosto spokojen. Veškeré dokumenty jsou přehledné, jasně se dozvím, kolik peněz jsem našetřil, jaká je výše příspěvku, prostě přesně všechno vidím. Nejsem zatěžován žádnými zbytečnými údaji ani nadměrným papírováním,“ pochvaluje si.

Díky překlenovacím úvěrům od Raiffeisen stavební spořitelny si Rudolf Gala zrekonstruoval celý byt

Ochota a erudice

Rudolf Gala si hodně cení také toho, že pracovnice za přepážkou dokáží ochotně poradit tak, aby sjednané podmínky byly pro zákazníka co nejvýhodnější. „Třeba naposledy mi paní řekla, že pro mě bude lepší ukončit stavební spoření a uzavřít nové. Přitom původně jsem uvažoval o tom, že si na další fázi rekonstrukce bytu vezmu úvěr. Nakonec mi poradila jinak a dobře! O nic jsem se nemusel starat. Složenkou jsem poslal první poplatek a trvalo to ani ne dva týdny a na účet mi přišly peníze,“ popisuje svou poslední návštěvu v pobočce na Masarykově ulici v Opavě.

Útulný byt Rudolfa Galy

Další plány

Momentálně tak panu Galovi běží už třetí stavební spoření na sedmdesát tisíc korun. „Za tyto peníze si ještě pořídím okno ze severozápadní strany a tím už vzhledem k mému věku končím. Navíc byt už stejně bude úplně renovovaný,“ usmívá se jedenasedmdesátiletý pán. Při našem loučení znovu opakuje, že na Raiffeisen stavební spořitelnu nedá dopustit. „Nebýt „Raiffeisenky“, nikdy bych si nemohl dovolit kompletně zrenovovat vlastně celý byt. Tato stavební spořitelna je skutečně specialistou na bydlení. Když s někým mluvím a dotyčný se zmíní o tom, že potřebuje peníze na rekonstrukci, vždycky mu doporučím stavební spoření u „Raiffeisenky“. Je to bez zbytečné administrativy, výpisy i další informace jsou přehledné, žádná zbytečná čísla. Navíc její pracovníci jsou vstřícní, poradí, co má stavebník udělat, aby to bylo v jeho prospěch,“ zdůrazňuje přednosti „své“ stavební spořitelny Rudolf Gala.
ab
ab
ab
ab
ab