Klimatizace a velké ledničky plné ledu
Americké domy vypadají skutečně tak, jak je známe z filmů. Většina z nich je ze dřeva. Jen podezdívky bývají z cihel. I když má dům jen pár let, tak pro Evropana může působit jako historický skvost. Američané si totiž rádi budují domy v tak zvaném jižanském stylu. Bílé stěny a nízko umístěná okna v prvním patře, před nimiž se k střeše tyčí sloupy, které sice většinou nejsou nosné, ale jako dekorace působí zcela úchvatně.
Domy přizpůsobené nezbytným autům
Většina z domů má několik vchodů. Součástí stavby bývá též garáž. Do ní může majitel projít rovnou ze svého obydlí, aby nemusel zbytečně moknout cestou k vozidlu. Vzhledem k tomu, že Američané se bez automobilů neobejdou a hromadná doprava funguje pouze ve velkých městech, tak má průměrná americká rodina tři vozidla. Vždyť i žáci škol jezdí za výukou většinou svým vozem. Tedy pokud jim je šestnáct a více let. Od toho se odvíjí velikost garáže či parkovací prostory před domem. Aby se Američané nemuseli složitě otáčet, tak mají před domy malé kruhové objezdy, na nichž svého plechového miláčka pohodlně otočí.
Optický klam zvětší prostor
V rozlehlých pokojích domů v USA většinou zůstávají otevřené prostory v okolí dveří. Tím dochází k ještě většímu optickému zvětšení již tak obrovského prostoru.
Ponožky na radiátoru neuvidíte, radiátory tu totiž nejsou
Sušit prádlo na radiátoru asi v Americe nebudete moci, jelikož devadesát procent domů je vytápěno přes klimatizaci a radiátory tak nejsou zapotřebí. I tím, že po domech nejsou rozmístěna topná tělesa, dochází k zvětšení prostoru. Samozřejmě že se i v USA suší prádlo na šňůrách. K tomu mají lidé žijící ve státech většinou místnosti spíše v suterénu než v podkroví.
Velkorysý obývací pokoj
Ve většině domů bývá okolo pěti až sedmi pokojů. Kromě klasické kuchyně mívají Američané také zvláštní jídelnu, kde se schází většinou při rodinných oslavách, anebo jednáních. Obývací pokoj je obvykle přímo obrovský. Na stěnách jsou kromě dekorace většinou fotky nejbližších. Skříně jsou plné knih a dnes tolik populárních DVD filmů.
Televize a televizory jsou základ
Bez televize si Američané nedokáží svůj život, stejně jako bez auta, vůbec představit. Proto najdeme televizi ve většině pokojů průměrného domu. V obývacím pokoji bývá většinou velice moderní prototyp. Jelikož je elektronické zboží spotřební, tak jej Američané pořád obměňují, a mít doma vždy to nejmodernější se stalo životním standardem. Co s tímto návykem udělá současná hypoteční krize, se teprve uvidí. I když se více než dost nákupů domácností financovalo úvěrem, lidé se přirozeně neradi vzdávají výhod, jež si spojují s určitou mírou své životní úrovně.
Více ložnic
Rodiny středních vrstev mají většinou pro každé ze svých dětí zvláštní pokoj. Po odletu mláďat z hnízda se tyto pokoje stávají útočištěm pro rodinu, anebo případné hosty. I ložnic bývá v domě více, a to převážně v době, když jsou děti ještě menší, a dá se čekat, že občas dorazí návštěva.
Evropany uchvátí lednice
Pokud zamíříte do Spojených států a nebudete bydlet v moderním hotelu, nýbrž u rodiny známých, tak vás jako cizince jistě zaujme lednička. Ta není v žádném případě střeženým pokladem, a když jste host, tak ji můžete užívat a brát si z ní dle libosti stejně jako domácí. V ledničce však nečekejte hromadu vajíček, konzerv, salámů, masa a jídla do mikrovlnné trouby, nýbrž spoustu Coly, piva a dalšího pití. Aby to nebylo málo, tak mají americké lednice malý mrazák. Maso si tam totiž kupují čerstvé a železné zásoby si dělat nemusí, protože USA bude těžko někdo znenadání okupovat. V lednicích je však vždy ledovač, který je plný kostek ledu. Ty Američané dávají téměř do všeho. Takže pokud cizinec neonemocní z věčně zapnuté klimatizace, tak jej jistě rozbolí v krku z příliš studeného pití. (Led si dávají v USA i do piva).
Není každý Američan zrovna Kutil Tim
Scény známého americký seriál Kutil Tim, nejsou odrazem všedních dnů typické domácnosti, „kutilství“ je spíše kuriózním koníčkem, jelikož Američané nejsou naučení pěstovat manuální zručnost. Zřídka uvidíte v domě dílnu. Daleko více je možné zahlédnout keramický koutek či výtvarné dílny.
Pokoj pro hosty je malým zázrakem
Kam toho kamaráda z vojny ubytuji? S tím si ve státech hlavu nelámou, jelikož pokoj pro hosty je většinou jednou z nejvíce reprezentativních částí celého domu. Stejně jako ostatní ložnice či koupelny v domě má hostinský pokoj své vlastní dveře, aby měla návštěva patřičné soukromí. Kromě velké a kvalitní postele (není nic horšího než špatně vyspaná návštěva) je v pokoji dostatečně velká skříň. Návštěva si může pustit vlastní televizi a má k dispozici většinou také vlastní toaletu a koupelnu. V případě zašpinění oblečení vám hostitelé rádi vyperou.
Fast foody jsou typické
Rychlé občerstvení je typickým způsobem americké životosprávy. Jejich budovy u čerpacích stanic anebo v okolí dálnic jsou místním koloritem. V USA stojí všude kolem cest kýčovité domečky s rychlým občerstvením. Najíst se však lze i kvalitně v klasických kamenných restauracích. Vybrat si můžete ze všech možných i nemožných druhů restaurací a kuchyní.