Kategorie

Mystifikace designových prostor

Mystifikace designových prostor
Pochopitelně, není to nic špatného ani zhola nemožného… Jen poměrně zásadně nepravděpodobného a ideálně i maximálně nepraktického.

Neformální, neobvyklé a zatraceně osobité. Každý jste to minimálně jednou zahlédl – kolo umístěné na bílé stěně jako výraz toho, že jste vášnivým cyklistou, ale zároveň máte oblibu v pravidelném čistění stěn a precizním pucování pneumatik svého oblíbeného dopravního prostředku.

Nelze se stejně tak neudivovat při pohledu na špičkově čisté kuchyně, alespoň tak, jak jsou nám předváděny v přístupných showroomech. Pokud někdo znáte i z vlastní zkušenosti odkládací kuchyňské pulty, jak jsou obvykle představovány – čili nezahrnuté kopcem každodenně potřebných věcí, máte můj obdiv.

Za jeden z řekněme mytických návrhů by se dal také považovat ideál všudypřítomné bílé, i když samotný nápad není vůbec zavrženíhodný. Ale jestliže jste někdy vlastnili bílý nebo třeba jen světlý koberec, víte, že tato představa není úplně reálná.

Romantická představa designových a pohodlných křesel, která jsou dle vaší libosti rozmístěna napříč prostorem celého bytu nebo domu a vybízejí ke chvilkovému odpočinku nebo posazení a příjemnému počtení. Krása jim nelze upřít, nicméně jak často jsou doopravdy využívána?

ab
ab
ab
ab
ab