Kategorie

Moje věci luxusně na počítači

Tak by se dal stručně popsat program s názvem My Stuff Deluxe ve verzi 3.4 sloužící k evidenci vašeho majetku. Zaevidovat zde můžete nábytek, elektrospotřebiče a další příslušenství vaší domácnosti.
Nemusíte být ani zdaleka tak posedlí majetkem jako hrdina Moliérovy komedie, abyste cítili potřebu udělat si pořádek ve svých věcech, někam zapsat, co vlastníte, a kdykoliv zjistit výši vašeho jmění. Abyste se netrápili s ručně psanou papírovou kartotékou, přišli chlapíci z vývojářské společnosti Contact Plus s nápadem na vytvoření programu My Stuff.

Vezmu, popíšu, uložím

Po instalaci programu s radostí zjistíte, že se chová jako emancipovaná žena – jde hned na věc. Nestrávíte tak dlouhé minuty nastavováním uživatelského rozhraní, vytvářením nové databáze nebo instalací všemožných doplňků. Úvodní obrazovka hned představuje okno, ve kterém je celá řada kolonek čekajících na vyplnění. Takže hurá do toho!
K vyplnění je vám předložena karta se základními informacemi. Rozepíšete se zde o klasických bodech, jako je název položky, umístění ve vašem obydlí, datum a způsob pořízení, kategorie, stav a pochopitelně pořizovací cena. Jakmile tyto základní data vyplníte, můžete postupovat s přidáváním dalších položek do seznamu, nebo...

Něco pro byrokraty

Pokud se ve vás skrývá dušička perfekcionisty, tak si v My Stuff přijdete rozhodně na své. Program vám totiž umožňuje o jednotlivých kusech vašeho majetku napsat ohromné množství detailních informací. Jen pro ilustraci, můžete zde vyplnit váhu, záruční dobu, vlastní poznámky, provedené opravy, změnu ceny a samozřejmě lze přiložit i obrázky či fotografie.
Pokud jste již svůj jistě rozsáhlý majetek vložili do počítače, pochopitelně očekáváte, že lze z něj tyto informace opět vytáhnout. Abyste se dokázali vyznat v hromadě položek a předmětů a našli ten, který hledáte, nabízí vám My Stuff poměrně sofistikované metody k nalezení toho správného. Dle zadaných kritérií, jako jsou umístění, cena, stáří a další, program vyhledá pasující položky a předloží vám je.

Vyhodnoťte své bohatství

My Stuff pracuje s vloženými informacemi i jiným způsobem, než pouhým vyhledáváním podle zadaných pokynů. Na základě vámi vybraných kritérií zhotoví zprávu o zapsaném majetku. Uveďme příklad. Budete chtít vědět, kolik věcí v jaké hodnotě se nachází třeba ve vašem obýváku. Program vám o tomto vygeneruje důkladnou zprávu, kterou lze samozřejmě i vytisknout.
Aby byl váš přehled o vlastnictví dokonalý, nemusíte se spoléhat jen na suchý text zprávy, pod nímž si toho bez dobré fantazie stejně mnoho nepředstavíte. V tuto chvíli přichází na řadu grafické znázornění, jímž My Stuff rovněž disponuje. Vámi vybrané informace zobrazí v přehledných grafech. Tím se nám už přehled dovedností recenzovaného programu dovršil.

Vyplatí se to?

My Stuff Deluxe je povedený software. Dobrý dojem trochu kazí to, že se za jeho užívání musí platit (plná licence se pohybuje kolem pětiset korun), a to, že zde není obsažena čeština. Lingvistické nároky na uživatele však nejsou nikterak závratné, takže program může beze strachu užívat i angličtiny neznalý uživatel. Jiná věc už je reálné použití programu. Co s ním?
Důkladný seznam veškerého nábytku a věcí v domácnosti se může třeba hodit pro jednání s pojišťovnou po vykradení vašeho obydlí. S tímto však lze kalkulovat pouze v případě, že vám nebyl rovněž ukraden i počítač, na kterém máte My Stuff nainstalován. O možnosti, že by právě tento program byl pak zlodějem použit, aby věděl, co má ještě ukrást, raději mluvit nebudeme:-)
Autor: Contact Plus
Velikost Souboru: 5,9 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: shareware
Stáhnout: zde
Plusy: Přehledné a lehké ovládání a uživatelské prostředí, dobré vyhledávání
Mínusy: Absence české lokalizace, cena
ab
ab
ab
ab
ab