Kategorie

Módní policie: „Vtipný“ nábytek, ze kterého jde mráz po zádech

Ano, do bytového zařízení nepochybně patří i trocha humoru. Chce to ale pořádnou dávku citu. Jinak by se taky váš vtipný obývací pokoj mohl změnit v děsivého rozšklebeného klauna.
Nedejte na tisíckrát opakované klišé, že fantazii se meze nekladou. Někdy by se rozhodně klást měly – to když se na plné otáčky spustí fantazie někoho, kdo nemá vkus ani soudnost. Hrozí totiž, že vznikne něco jako naše ukázkové „modely“.

Lupen? Spíš vejlupek

Nedostatek kreativity může takového designéra přivést například k tomu, že bude ohromně vtipné stylizovat křesla do tvaru jiných předmětů. A tak nám vznikne lupínek – růžový útvar z levné koženky, který prostě nutně musí zkrášlit a pozvednout každý domov. Křesla ve tvaru listu Pro konzervativnější tu pochopitelně máme i decentní křiklavě červenou variantu. Obě varianty se budou skvěle vyjímat zejména v malém obývacím pokoji přeplněném replikami starého vyřezávaného nábytku.

Ruka, která vás chytí za...

Ale pozor, legrace teprve začíná. Další na řadě je křeslo silně připomínající neposedného domácího mazlíčka rodiny Adamsových – ruku, která pobíhá po domě, slídí a chňape. Kdo by po ní netoužil? Křeslo ve tvaru ruky Tahle je navíc tak velká, že když vás dostane, už vás možná nikdy nikdo nenajde. A abyste vy vždycky v pořádku našli ji, dodává se zásadně v uřvaných jedovatých odstínech modré, zelené, červené a dalších barev.

Jasný offside

Nenechte se mýlit, tohle není křesílko pro děti. Dětská varianta sice existuje také, tenhle krasavec je ovšem určen pro tatínky (a maminky), které láska k fotbalu pohltila natolik, že jim postupně užírá šedou kůru mozkovou. Posezení ve fotbalovém míči Křeslo ve tvaru míče hlásí světu nejen to, že postrádáte vkus, ale taky že jste v duchu pořád ještě puberťáci, a ne v tom dobrém smyslu slova (jako by nějaký existoval). Někdo s hodně velkým citem pro design by možná byl schopný použít tohle křeslo ve vtipném kontrastu a udělat z něj stylový kousek. Je ale dost nepravděpodobné, že by se to povedlo v průměrné české domácnosti.
ab
ab
ab
ab
ab