Kategorie

Módní policie: Sedačka v barvách jedovaté zmrzliny

Přichází léto, máme tu první vedra, trocha osvěžení určitě neuškodí. Jenom dejte pozor, aby to neskončilo spíš pekelně, jako se to povedlo jednomu nejmenovanému nábytkářskému řetězci.
Extravagance nemusí být nutně nezdravá věc. Kdyby nebylo bláznů, kteří mají odvahu vymýšlet nové tvary a barevné kombinace, přišli bychom o spoustu nových a neotřelých nápadů. Druhým dechem je ale potřeba dodat, že extravagance, které chybí talent a cit, je... prostě peklo. A tak ji tu máme: sedací soupravu do letního horka, která vám spolehlivě zrychlí tep a zvedne tlak. Nevěříte? Tak si ji zkuste představit ve vlastním obýváku.

Ty barvy, ty barvy!

Přiznejme si to, limetkově zelená je odstín, na který je potřeba mít trochu kuráže. Na malých dětech se vyjímá skvěle, i letní tričko ji ještě jakž takž snese, ale použít její zářivou, téměř fosforovou verzi v interiéru, to chce silný charakter. Tvůrce téhle nádhery měl bohužel jenom to. Jedině tak si lze vysvětlit, proč mu připadalo jako dobrý nápad dát limetkovou zeleň dohromady s čokoládově hnědou a uplácat z toho sedačku. Nejen že se k sobě tyto dvě barvy nehodí. Je to mnohem horší - ony dohromady vytvářejí úplně novou dimenzi šílenství v nábytkovém designu. Každá samostatně by ještě mohly fungovat, obě naráz prostě nemají šanci. Mimochodem, prodejce jejich půvab shrnuje slovy "světle zelená umělá kůže svěžího vzhledu".

Hlavně pohodlně

Když už jsme u těch propagačních materiálů, slušelo by se zmínit, že všechny díly sedací soupravy jsou údajně anatomicky tvarované. Zpočátku nám to nebylo úplně jasné, ale usoudili jsme, že "anatomicky tvarovaný" je asi každý nábytek, na kterém se vyskytují nějaké obliny. Zkuste se podívat na půdě, určitě tam najdete nějaké anatomické křeslo po babičce. Přesto nám v redakci pořád vrtá hlavou, jak autor přišel na ty dekorativní krouceniny, kterými tmavá koženka zasahuje do zelené. Kdyby jich nebylo, celé nám to aspoň připomene barevné lékořicové bonbony, které jsme milovali v dětství. Takhle jsme opravdu bezradní. (A trochu znechucení. Ale hlavně bezradní.)

Bez elegantních nožek to nejde

Kdybyste to čirou náhodou ještě nepostřehli, skutečně elegantní nábytek se neobejde bez nožek v oblíbeném "chromovém vzhledu". Ty pahýlky jsou samozřejmě chromové asi stejně, jako byly umakartové stoly v totalitních závodních jídelnách "dřevěné". Velice povědomý je i tvar nožek, který působí dojmem, že se brzo pod vahou sedačky nenávratně vylomí a vy si hezky ladně kecnete na podlahu.

Čím to asi chtělo být: Zelená je barva naše!

Pokud se vám limetově zelená líbí, nevzdávejte se jí. Stačí zvolit trochu příčetnější variantu. Nabízíme jich hned několik:
ab
ab
ab
ab
ab