Kategorie

Módní policie: Sedací souprava na útěku

Některé kusy nábytku v obchodech jsou jenom nehezké, nad některými zůstane rozum stát a zdráhá se uvěřit. To je i případ dnešní sedací soupravy.
Prodejce tuto položku ve svém online katalogu prezentuje jako „moderní sedací soupravu za výhodnou cenu. Nutno přiznat, že kvalitní kožená sedačka by za těch čtyřicet tisíc opravdu drahá nebyla, nicméně tuhle bychom domů nechtěli, ani kdyby nám uvedenou částku vnutili s ní.

Bílá kůže ano, nebo ne?

Začněme tentokrát u materiálu. Bílá kůže je u sedací soupravy naprosto v pořádku, mělo by se s ní ovšem počítat a používat ji s rozmyslem. Dalo by se tu vypsat několik pravidel, ale všechna lze v podstatě shrnout do jednoho: Pokud nemáte moderní haciendu v Los Angeles, luxusní letní sídlo v Nice nebo jim co nejpodobnější domeček u Máchova jezera, vykašlete se na sedačku z bílé kůže. Už jen o vlas tmavší krémová barva bude v českém obýváku mnohem přijatelnější.

Pohodlně se opřete...

Chvályhodné je, že čistě od pohledu působí sedací a opěrná část přinejmenším tak, jako by designérovi záleželo na jejich praktické využitelnosti, což je sám o sobě úspěch. Bohužel se do toho trochu moc zabral a stvořil něco mezi sedadlem drahého auta a posezením v čekárně u zubaře. Volitelná opěrka hlavy u křesla příliš nepomáhá. Naopak, díky ní kousek připomíná ona elegantní masážní křesla, která si lidé vozí ze zájezdů za stokorunu spolu s nerez hrnci a kulturním zážitkem z návštěvy pivovaru. K tomuhle nákupu navíc nedostanete ani ten suchý řízek s brkaší a europivem. Nebrat!

Ty nohy, ty nohy!

To nejkrásnější samozřejmě nakonec. Ani po dlouhé a důkladné úvaze jsme prostě nezjistili, proč, PROČ někomu připadalo nápadité a vhodné opatřit sedací soupravu tlustými slůněcími nožkami, které jako by neustále před něčím utíkaly. Je v tom snad nějaké skryté poselství pro návštěvy, že v této domácnosti není radno se dlouho zdržovat? Každopádně, pokud jste strávili poslední dovolenou v Africe na safari a nutně si ji potřebujete připomenout, důrazně doporučujeme raději zvolit epesní pár buvolích rohů nad manželskou postel. Je silně nepravděpodobné, že by působily víc nepatřičně než tenhle záchvěv (nebo spíš nervózní záškub) designérské kreativity.

Čím to asi chtělo být

Tato sekce je dnes trochu zbytečná, protože popisovaná sedací souprava je evidentně přesně taková, jak si ji šílený designér vysnil: šílená. Podívejme se tedy, čím by asi tak měla být podle zdravého rozumu. Příčetnější krémová barva, pohodlné sezení i opření, moderní tvar, dokonce i ten výrazný tmavý detail zůstal – jenom sedačka nevypadá, jako když jste na ni právě zadupali a ona se lekla.
ab
ab
ab
ab
ab