Kategorie

Módní policie: S novým kobercem lépe a radostněji!

Myslíte si, že na vzoru koberce zase tolik nezáleží? Podívejte se na následující obrázky a zkuste uřpímně říct, jestli ve vás budí chuť do života.
Koberec má v místnosti spoustu výhod. Nejenže spolehlivě zakryje odřené parkety, ale ještě vás bude hezky hřát, nachytá prach a smečku vašich domácích zvířátek rozmnoží o nějaké ty roztoče. Idyla. Teď ovšem nastává estetický problém: Jaký vzor vybrat? A jak velkou plochu kobercem pokrýt?

Krása od stěny ke stěně

Dejte na naši radu, a pokud je to jenom trochu možné, kupte celoplošný koberec. Přinejmenším jednou týdně si tak užijete spoustu legrace, až se budete snažit s vysavačem doplazit pod skříň nebo prádelník. Nezanedbatelnou předností je i to, že váš koberec bude blednout nestejnoměrně a vytvoří se na něm nové mystické vzory, které objevíte až při stěhování nábytku.

Kusovky jen z nouze

Pokud si opravdu nenecháte poradit a zvolíte koberec kusový, dbejte aspoň na to, aby měl ten správný moderní vzor. Co to znamená? Tak především: V módě jsou cákance a drobky. Pamatujete si, jak to vypadá ráno prvního ledna, když přijdete do obýváku a podíváte se na zem? Odmyslete si souseda chrápajícího pod konferenčním stolkem, a máte to.

Žíhanina a maskáčovina

Vůbec se snažte vybírat vzor koberce tak, aby nevadilo, až na něj Pepíček vykydne kakaového pribiňáka. Nejlepší by bylo použít rovnou vojenské maskovací fleky, ale to je už trochu na hraně. Stejně byste je v Asku nejspíš nesehnali. Barvy jsou povoleny takové, které najdete v podzimní přírodě: všechny odstíny hnědé, oranžová, červená, šedozelená a šedomodrá. Dejte pozor, aby nebyly příliš syté. Když se trefíte do odstínu, který měl váš školní pytlík na přezůvky v roce 1986, nebude to mít chybu. foto: Koberce Breno
ab
ab
ab
ab
ab