Kategorie

Módní policie: Povlečení z nočních můr

Sehnat hezké a přitom jednoduché povlečení z opravdu dobrého materiálu je v našich končinách úkol pro detektiva. Zato těch nehezkých a přeplácaných jsou regály plné...
Mohli byste si pochopitelně čistě prakticky říct, že na povlečení vlastně nezáleží, protože většinu kontaktu s ním prospíte. Ano, barva nebo potisk vaší deky zdravý spánek nijak zásadně neohrozí, navzdory tomu, co jste si možná přečetli v Cosmopolitanu. Ale pokud máte aspoň trochu sebeúcty, následujícím modelům se radši vyhněte.

Oranžová pro všechny

Už o tom byla řeč víckrát: Oranžová, ideálně v kombinaci s blankytně modrou a světlým dřevem, dlouhá léta zaplavuje české domácnosti. Z neznámého důvodu v této barvě seženete cokoli, od ručníků a osušek přes ložní prádlo až po toaletní papír. Únavná je tak sama o sobě, ale v provedení kytiček, lístečků a deseti různých odstínů od špinavě žluté po špinavě pomerančovou už pro ni snad neexistuje omluva.

Sexy jako z filmu Bony a klid

Přesvědčení, že ložnice by měla být děsně sexy, je příznačné pro lidi, kteří si sex spojují s jahodovými kondomy a časopisem Leo. Pokud nemáte chuť, žádné povlečení to nevytrhne. A naopak - když po své ženě nebo muži opravdu toužíte, je vám fuk, že se milujete v nudně bílých peřinách. Když jsou ty bílé peřiny z příjemného materiálu, může to být dokonce mnohem víc vzrušující. Levný polyesterový satén nebo obrázky dravých šelem přenechte zoufalcům, kteří si myslí, že je pořád rok 1986.

Přeplácaná usedlost

Ano, i když se to zdá jako protimluv, povlečení může být zároveň přeplácané a usedlé. Nestačí kombinace dvou základních barev v mnoha odstínech, ještě to musí být flekaté, žíhané, s geometrickým vzorem a kytičkou. To vše ideálně v krepu, který se u nás vyskytuje téměř výhradně potištěný něčím podobným. Jako by na jednobarevném povlečení bylo něco výstředního a neodpustitelného.

Klukům auta, holkám koně

Na tematických vzorech dětského povlečení je dost zlé už to, že se většinou držíme stereotypů a dělíme je na klučičí a holčičí. Navíc jsou ale často nevkusná sama o sobě. Ano, děti to chtějí. Ale děti taky chtějí překusovat žížaly a chodit do školy v kostýmu požárníka. Ne všechno, co si vaše dítě přeje, je dobrý nápad.
ab
ab
ab
ab
ab