Kategorie

Módní policie: Plakátové peklíčko

Módní policie: Plakátové peklíčko
Plakáty dnes koupíte všude, od hobbymarketů přes papírnictví až po internet. Svodům se těžko odolává, zvlášť když jsou cenově dostupné. Než ale vytáhnete platební kartu, nejdřív se nadechněte a zkuste to ještě jednou zvážit.

Západ slunce v Karibiku

Populární zejména v ložnicích osmdesátých let a v českých pizzeriích let devadesátých. Od té doby nikdy úplně nevymizel, dodnes podle něj spolehlivě poznáte restauraci, která bude mít na jídelním lístku kuře s kompotovanou broskví a plátkem eidamu. Hlavním znamením je útok barev: zelená musí být superzelená, červánky jak rozlitý sirup a modrá jako oči ostravského havíře.

Holky a mašiny

Titulek  hovoří za vše. Z pseudoitalských restaurací a normalizačních ložnic jsme se přesunuli do dílny automechanika, kterou spravedlivě zdobí plakáty rychlých vozů půl na půl s olejem natřenými výstřihy od pupku až do podpaží. Na zvlášť povedených fotkách se holka válí na mašině nebo mašina na holce, podle sexuálních preferencí majitele. Důvod, proč by si něco takového měl v bytě vylepovat kdokoli nad osmnáct, se hledá opravdu těžko. Zlaté pravidlo může znít asi takto: Pokud by se to dobře vyjímalo na kapotě při tuningovém srazu, nedávejte si to na zeď. Samozřejmě za předpokladu, že nejste fanoušek tuningových srazů.

Svatyně filmového cvoka

S předchozím bodem má společné to, že vyžaduje vkus někoho, kdo se zatím nevybabral z puberty. Nechápejte nás špatně, spousta filmových plakátů vypadá úžasně esteticky a pro dekoraci bytu se hodí, zvlášť když nejde o notoricky známý obrázek. Tady je ale řeč o Pirátech z Karibiku, ideálně přichycených ke zdi lepicí páskou. Znovu se ptáme, pokud je vám víc než -náct... proč?

Rafinované členění

Tři obrazy a na nich jedna jediná květina. Zázrak? Kouzlo? Ne, jenom do mrtva vyčerpaný nápad bytových designérů. Přestože rozstřihnout na tři díly by se dala fotografie prakticky čehokoli, bůhvíproč nebývají k vidění trojjediné obrázky vakoveverek nebo periodické soustavy prvků. Vždycky převládají kytičky a kamínky.

Orientační nápisy

Vyznáte se ve svém bytě? Víte, kde je koupelna a kde kuchyně? Samozřejmě, že ano. Potřebujete, aby vám každé ráno někdo připomněl, že si máte k snídani udělat kávu? Pravděpodobně ne. Tak proč byste si polepovali zdi nebo nábytek nápisy "Bathroom" a "Coffee"? Jistě, písmena jsou dekorativní, ale když už je používáte, proč hláskovat banality, které by přišly k užitku leda člověku s Alzheimerem?

Krajinka v zimním hávu

A malované krajinky obecně. Dřív to aspoň bývaly reprodukce ve slušném rámu, dnes už jsme moc sexy i na to a raději si koupíme ještě horší kýč na lesklém plakátu. Nemožně roztomiloučké zasněžené domečky a tekoucí potůčky zřejmě budí v lidech iluzi, že nestrávili dětství v paneláku, ale v knížkách Vlasty Javořické.

Motivační plakáty

Asi netřeba vysvětlovat. S hrůzou čekáme okamžik, kdy se na trhu objeví plakát sloního penisu s velkým nápisem VYTRVALOST.

ab
ab
ab
ab
ab