Kategorie

Módní policie: Konferenční stolek na halucinogenech

Invence je hezká věc, ale někdy se trochu zvrhne. Jako třeba v případě konferenčního stolku, který připomíná špatnou sci-fi.
Abyste se mohli stát úspěšným designérem nábytku, chce to pochopitelně nápady. Ať už pracujete sami pro sebe, pro výlučnou značku nebo pro řetězec, chce to zkrátka nějaké inovace, aby bylo zákazníky pořád na co lákat. Neznámý kreativní pracovník jednoho z nábytkových molochů si ovšem vzal tuhle poučku k srdci až příliš a vytvořil cosi, co by se zřejmě nejlíp vyjímalo v nízkorozpočtové sci-fi parodii.

Předmět doličný

Konferenční stolek s taburety připomíná spíš rejdiště pro fretku. Na chvilku se zastavte a vychutnejte si tu nádheru. Ta ladná fazolovitá skleněná deska. To důmyslně tvarované dřevo a z něho trčící kovové sloupky. Ten geniální úložný prostor. A co teprve dva roztomilé sedací špalíky! Tenhle konferenční stolek jednoduše splní všechno, co jste si od něj kdy přáli. Nebo nepřáli. Chvíli jsme si dokonce říkali, jestli vůbec tento kousek na mušku Módní policie patří. Není náhodou tak šílený, až je vlastně geniální? Po zralé úvaze jsme však dospěli v závěru, že autor tohoto návrhu jej nejspíš myslel smrtelně vážně.

Ty nejlepší materiály

Když nevíte, jaký materiál použít, co takhle hned několik zároveň? Nezbytný je samozřejmě „vzhled dřeva“, jak se rádo říká oněm deskám pochybného původu polepeným dřevěným dekorem. Barevně jde o evergreen českého porevolučního interiéru, jeden z desítky béžovo-hnědých odstínů, tentokrát označených za „borovici“. Sedátka se v "klidovém stavu" zašoupnou pod stůl. Jak rafinované! Doplňující kombinace kovu a skla je pochopitelně „elegantní“, jak jinak. Kov a sklo v tomto provedení přece rozhodně neevokují kancelář zařízenou bývalým vekslákem, nyní podnikatelem v textilním průmyslu, přibližně v roce 1993. A že bílá koženka na sesličkách tuhle představu ještě podporuje? Nenechte se vysmát...

Tvary a patvary

Rovné linie jsou evidentně zapovězeny, prakticky všechno musí být nějak zahnuté a pokřivené. Pak teprve bude stoleček vypadat pěkně organicky. Z toho množství oblin až oči přecházejí, ale přesto nás asi ze všeho nejvíc zaujaly nožičky, na kterých celá ta nádhera stojí. Na stolku je znát cit pro materiál i detail. Ty se totiž pod váhou té krásy trošku rozplácly a ohnuly, takže ze všeho nejvíc připomínají podvozek vyřazeného lunárního modulu po těžké havárii. Ve prospěch této hypotézy mluví i nepřekonatelné rafinované „zášupšáky“ skrývající úložný prostor – bez něho to opravdu na českém nábytkovém trhu nejde. Co se stane, až budete potřebovat něco vylovit z prostředku oné dutiny, a někdo z rodiny vás načapá, jak v rozkleku provádíte stolku hloubkovou rektální prohlídku? Doufejte, že bude mít pochopení.

Praktický kus nábytku?

Na stolku téměř nenajdete rovnou linii. Nejvíc nás ovšem na celé věci fascinuje to, že někdo skutečně považuje tenhle předmět za praktický. Ano, původní myšlenka byla asi dobrá, ale opravdu vám přijde praktické mít pod proskleným stolem dva nevzhledné výrůstky, do kterých budete neustále vrážet nohama? A když už tam jsou, nemohly by aspoň vypadat, že tam patří?

Čím to asi chtělo být

Dalo to trochu práce, ale nakonec jsme opravdu objevili stejný nápad v mnohem lepším provedení. Kombinuje pouze dřevo s textilním potahem, stoličky jsou v něm dokonce čtyři a žádnému interiéru neudělá ostudu. Konferenční stolek se sedáky může vypadat i mnohem elegantněji.
ab
ab
ab
ab
ab