Kategorie

Moderním kuchyním vládne jednoduchost

Módní trendy ovlivňují naše bydlení podobně jako obsah našeho šatníku. Ostře sledovaný bývá hlavně módní diktát pro kuchyně.

Letos nám velí držet se jednoduchosti a funkčnosti, volit spíše zemité barvy a obklopit se kvalitními technologiemi s neotřelým designem.

Materiály

V otázce materiálů se v kuchyních příliš změn neudálo. Hlavní důraz je kladen na kvalitu pracovní desky. Zde stále jednoznačně vede masivní dřevo, tentokrát v odstínu dub. Velkým hitem je také umělý kámen, granit, nebo sklo. Ti odvážnější mohou použít i nerez, tomu je ale zapotřebí přizpůsobit i celkové vybavení.

Barvy

Zatímco ještě před několika lety jsme zažívali obrovský boom zářivých barev, dnes se situace obrací. Designéři volí spíše tlumené zemité odstíny jako šedá, krémová, písková. Nikdy vás nezradí bílá a černá klasika. Pokud je to možné, vzdejte se lesku a volte spíše matné odstíny. Výraznější barvy použijte spíše na menší plochy a doplňky. Výrazné barevné prvky vypadají výborně například na digestořích, které se tak stanou dominantou celé místnosti.

Tvary

Jak naznačil veletrh bydlení a designu v Miláně, vládu nad kuchyněmi přebírá jednoduchost a čisté linie. Z nábytku mizí úchytky a skříňky se otevírají pouhým dotykem. Ubývá také uzavřených úložných prostor, naopak na scénu se vrací otevřené police.

Funkčnost především

V moderních kuchyních ale stále hraje hlavní roli funkčnost. Jelikož se z kuchyní stává víceúčelový prostor, který je propojen s dalšími obytnými částmi bytu, je zapotřebí chytře pracovat s celým prostorem a technologiemi. Spotřebiče jako mikrovlnné trouby nebo myčky jsou automaticky zabudovány do kuchyňských linek, aby nerušily čisté linie prostoru. Důraz je kladen i na víceúrovňové osvětlení, které si každý upraví podle toho, co právě v kuchyni dělá.

ab
ab
ab
ab
ab