Kategorie

Moderní kuchyně na míru vám splní sen

Jak na kuchyni snů? Není to jen záležitost designu, ale praktičnosti a ergonomie.
Pokud si dobře zvolíme její podobu, můžeme docílit nejen působivého efektu, ale také budeme spokojeni při jejím každodenním používání. Moderní kuchyně na míru umožní sestavit si kuchyni podobně jako skládačku. Neměli bychom se ale dopustit některých chyb.

Funkčnost a správné uspořádání

Základní funkcí kuchyně je poskytnout dostatek úložného a zároveň pracovního prostoru. Uspořádání a rozložení jednotlivých prvků hraje zásadní roli. Sporák hned vedle dřezu, malá manipulační plocha, absence odkapávače nádobí, to jsou jen některé ze základních chyb, kterých se lidé kupodivu často dopouštějí. Dbát bychom měli na správné ergonomické a logické rozložení všech částí. Skříňky by měly být rozmístěny takovým způsobem, aby to, co často potřebujeme, bylo hned po ruce a abychom nemuseli pořád pobíhat sem a tam. Pracovní plocha musí poskytnout dostatek místa pro přípravu jídla.

Multifunkční nábytek se skrytými technologiemi

Moderní design kuchyní vychází ze „skrytých“ technologií. To znamená, že většina věcí, ať už nádobí, spotřebičů nebo potravin, je chytře skryta v útrobách kuchyně, až do té doby, než je potřebujeme. Díky tomu není pracovní plocha zbytečně přeplněná. Multifunkční nábytek je plný různých zlepšováků. Oblíbené jsou sety nábytku, které lze různorodě skládat a sestavovat, zatímco zůstává estetický. Skvělé jsou vestavěné skříně a skříňky.

Přeplácanost není v kurzu

I když máte k dispozici dostatek financí, nenechte se zbytečně zlákat velkým množstvím skříněk, židlí a dalších prvků kuchyně. Tato místnost by měla zůstat funkční, a pokud je přeplněna nábytkem, nevypadá to dobře. Dbát bychom měli i na bezpečné uspořádání, zejména pokud kuchyni využívá rodina s malými dětmi. Hledáte inspiraci pro vaši novou kuchyni na míru? Podívejte se do kuchyně fotogalerie a určitě se na vás nápady jen pohrnou.
ab
ab
ab
ab
ab