Kategorie

Moderní klasika proti slunečním paprskům – dřevěné žaluzie, okenice a rolety

Plánujete zateplení domu? Zajímavým prvkem tepelné i zvukové izolace může být také stylová dřevěná stínící technika…
 

Před nedávnem jsme Vás informovali o kobercích české značky VOÏVO, nyní bychom Vás chtěli upozornit na jiné výrobky této firmy – specializuje se rovněž na výrobu dřevěných okenic, žaluzií a rolet. Čtěte také: Nápadité koberce značky VOÏVO z přírodních materiálů

Výhody a nevýhody materiálu

Snad jedinou nevýhodou dřeva je jeho cena. Dřevěné žaluzie Vás určitě budou stát více, než hliníkové nebo látkové. Ovšem takový hliník rozhodně nedokáže Váš domov oživit tak, jako dřevo. Základní předností dřeva je jeho schopnost přirozeně dodat Vašemu interiéru i exteriéru značnou míru útulnosti, domáckosti, ale také eleganci a stylovost. Dřevo navíc velmi dobře funguje jako zvuková a tepelná izolace.
 

Žaluzie z bambusu

Žaluzie jsou vyráběny z několika dřevin – buďto z americké lípy Basswood, anebo z dřevin tropických jako Bambus či Ramin. Tyto dřeviny by měly zaručit dostatečnou pevnost, aby lamely nekroutily a neohýbaly. Horizontální lamely, které se hodí spíše na vyšší a užší okna, se vyrábí v šířce 25 a 50mm. Vertikální lamely široké 89mm jsou vhodné na široká okna.
Dřevo je potřeno impregnační barvou s UV filtrem, není proto zapotřebí užívat další speciální prostředky. Dřevěné lamely stačí otírat vlhkým hadrem nebo vysávat vysavačem.
 

Oživení i ochrana fasády

Dřevěné fasádní panely a okenice působí velmi esteticky na pohled, z hlediska funkce jsou ceněné za termoregulační schopnosti. Fasádní panely, posuvné a křídlové okenice firma vyrábí ze severského smrkového dřeva nebo z tropické dřeviny teak aj. Jedná se o masivnější dřeviny, které jsou schopné odolat nepřízni počasí. Jednou za 6 – 12 měsíců je třeba okenice důkladně omýt vodou s bezabrazivním saponátem.
 

Exotické rolety

Velmi zajímavým doplňkem exteriéru jsou dřevěné rolety, které kromě funkce stínící plní také funkci bezpečnostní.  Firma je vyrábí nejčastěji ze sibiřské borovice, a to v provedení s lamelou širokou 25 mm a 47 mm. Stejně jako okenice i rolety je po delší době zapotřebí omýt vodou s bezabrazivním saponátem, aby nečistoty nezpůsobily poškrábání barevné úpravy. V zimních měsících by měli uživatelé pravidelně okenice kontrolovat – v případě námrazy se s nimi nesmí manipulovat, mohlo by dojít k poškození mechaniky.

Servis 

Veškerá tato stínící zařízení mohou být ovládána buďto manuálně šňůrkou, anebo pomocí dálkového ovládání. Jednotlivé výrobky je možné si vybrat z vícero barevných provedení. Firma zajišťuje výrobu na míru. Zákazníkům je k dispozici individuální konzultace po celé ČR zdarma.
Info, foto: VOÏVO, www.voivo.cz
 
ab
ab
ab
ab
ab