Kategorie

Minimalismus v bytě

Minimalismus v bytě

Minimalistické bydlení je čím dál více oblíbené, jeho hlavním lákadlem je totiž jednoduchost a vzdušnost. Ocení ho především ti z vás, která mají byt v menších rozměrech.

Moderní obývací pokoj

Tento styl se rozhodně nehodí do všech interiérů, je vhodný především tam, kde je hlavní důraz kladen na jednoduché vybavení a čistotu. Typickým příkladem je malý obývací pokoj, ve kterém chcete mít zároveň pracovní stůl či místo pro návštěvy. Pravidlem je také užití maximálně tří barev a tvarově jednoduchého nábytku.

Barevný obývací pokoj

Pokud jste fanda minimalismu a přesto máte zároveň rádi barevnost, zkombinovat můžete modrou zeď s barevnými polštáři na gauči jako v tomto případě. Vedle pohovky dáte pak jednoduchou lampu a na zem menší květinu.

Inspirace ložnice

Dalším problémem je řešení ložnice. Mnozí z nás mají tendenci na zeď věšet ledacos, proto pak celá místnost působí „přeplácaně“. Zkuste zvolit jednotnou veselou barvu ložnice, která zároveň ladí i s povlečením, a vedle postele nestavět přebytečný nábytek.

Černo-bílá moderní kuchyň

Poslední zásadní místností je samozřejmě kuchyň. Hlavním pravidlem je zde zakomponování všech elektrospotřebičů do jediného společného kusu nábytku. Zároveň je vhodné místnost přizpůsobit nejen na vaření, ale využít ho stejně dobře i k podávání večeře.

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab