Kategorie

Mimořádné bydlení na mimořádném místě, v přírodě i ve městě, ve vlastním domě na Praze 6

Mimořádné bydlení na mimořádném místě, v přírodě i ve městě, ve vlastním domě na Praze 6
V Praze je jen velmi málo míst, kde můžete žít v harmonii s přírodou, a zároveň se všemi výhodami, které nabízí velkoměsto. Jedno takové najdete v Šáreckém údolí, romantické a stále zelené oáze, které je součástí jednoho z nejrozsáhlejších parků v Praze.
Srdcem údolí je Divoká Šárka, nejstarší chráněný přírodní útvar na území Prahy, tvořený hlubokou soutěskou Šáreckého potoka lemovaného rozeklanými skalami.

Obklopení přírodou

 Právě v těsném sousedství Tiché Šárky a Jenerálky, v místě bývalé, dávno nepoužívané cihelny, vyrůstá rezidenční komplex 50 rodinných domů v nízkoenergetickém standardu s názvem top’rezidence, jehož první etapa bude dokončena letos v létě. Půjde o uzavřený areál obklopený ze všech stran zelení, jehož dominantou bude restaurovaný komín Baráčkovy cihelny, jako odkaz   na historii místa. Krásné prostředí a nadčasová architektura nízkoenergetických domů v Praze 6 od ateliéru SHA, architektů Šafra a Hájka plně respektuje genius loci Šáreckého údolí a zároveň naplňuje současné potřeby prémiového bydlení. top‘rezidence je výjimečná uspořádáním rodinných domů – soukromých ploch a poloveřejných ploch - společných prostor jako je park, vodní plochy, designová klubovna či dětské hřiště. Ke zpracování interiérů rodinných domů přizval developer renomovaný ateliér OLGOJ CHORCHOJ, špičku v interiérovém designu v České republice.

Bydlení bez kompromisů

Třípodlažní domy s částečně zapuštěným suterénem mají užitnou plochu od 165 do 285 metrů čtverečních s dvojgaráží a předzahrádkou. I ty nejmenší domy mají 4 ložnice, obývací pokoj s kuchyňským koutem, 2 koupelny a místnosti pro saunu i domácí práce. Kombinují klasickou probarvenou omítku s obložením cedrovým dřevem nebo cihelnými pásky. Nízkoenergetičnost domů je dosahována standardními cestami: řízeným větráním s rekuperací tepla, kvalitní tepelnou izolací nejen u obvodových stěn, ale také střechy a podlah, kvalitními okny s izolačním trojsklem, atd. V rámci areálu bude k dispozici recepce (24/7) se širokou škálou služeb Chamberlain včetně ostrahy.

Vše potřebné nadosah

Šárka je protkaná cyklostezkami i stezkami pro pěší, na své si zde přijdou i ti, kteří milují lezení po skalách anebo koupání. V nitru údolí se totiž skrývá jedno z nejsympatičtějších (a prý také nejstudenějších) koupališť v Praze – U Veselíka. A mimochodem, při procházkách tu můžete narazit i na stáda krav či ovcí a koz, které spásají trávu a tím udržují zdejší louky. Vedle zeleně a mimořádné architektury je dalším výjimečným benefitem blízkost všeho, co moderní městský člověk potřebuje k životu. Ke stanici metra Bořislavka, se odsud autem dostanete za 5 minut, cesta na Dejvické náměstí, které je centrem života na Praze 6, vám nezabere více než 15 minut. Na dohled je pak stanice autobusu, v sousedství se nachází mezinárodní Montessori školka, v blízkosti je International School of Prague a na letiště Václava Havla je to 8 kilometrů. Pokud patříte mezi ty, kteří mají rádi funkční a originální design, město je Vaším domovem, ale toužíte po blízkosti přírody, a chcete bydlet ve vlastním domě v bezpečném areálu s nabídkou servisních služeb, pak je top‘rezidence s nízkoenergetickými a pasivními domy v Praze 6 pro Vás tou správnou volbou! Na jaře již bude hotov ukázkový dům, takže se budete moci na vlastní oči přesvědčit o přednostech bydlení v srdci Šáreckého údolí. www.top-rezidence.cz
ab
ab
ab
ab
ab