Kategorie

Miliardové bydlení za ciferníkem hodin

Miliardové bydlení za ciferníkem hodin
Umíte si představit nejdražší byt v newyorské čtvrti Brooklyn? Nemusíte to zkoušet, podívejte se na následující fotografie a video. Zabírá tři patra za okna mu slouží velké skleněné ciferníky.

Není půdní vestavba jako půdní vestavba. Z některých oči přecházejí a srdce nestíhá. Příkladem bytové rekonstrukce, která vám vezme dech, bude určitě i tento luxusní byt v newyorském Brooklynu. Vznikl ve třech nejvyšších patrech starého bytového domu a jeho tržní cena se pohybuje okolo 25 milionů dolarů. Ano, je to samozřejmě loft, ale ne ledajaký loft. Jen tak pro začátek, tenhle má svůj vlastní, kompletně prosklený výtah, kterým se můžete přesouvat mezi všemi třemi patry a přitom skrze velká okna pozorovat město. Když jsme u oken - ani ta nejsou ledajaká. Využívají totiž stávajících obrovských skleněných hodin, které byly umístěny pod střechu domu už při původní stavbě. Dnes už čas neukazují a jejich ciferník není podsvícený, pokud tedy zrovna v bytě nezapnete všechna světla.

Hlavní patro s hodinami skrývá prostornou obývací část a hypermoderní kuchyni. K "hodinovým oknům" přibylo i několik menších, která osvětlují původně tmavé kouty, a zbytek zařízení je přísně minimalistický. Horní, podkrovní patro skrývá útulné ložnice, a na střeše je ze skla a oceli zkonstruovaná pozorovatelna, odkud máte přehled o celém městě až ke vzdáleným horizontům. Podobný výhled se ale samozřejmě nabízí i ze všech oken bytu, který je tak vlastně rozhlednou uprostřed jednoho z největších velkoměst světa. Budova z roku 1915 stojí přímo u jednoho z mostů přes řeku a věž na jejím vrcholu byla původně určena pro rodiny méně movitých nájemníků. Od těchto časů se ale poměry změnily a bydlení je dnes většinou tím dražší, čím lepší výhled poskytuje.

ab
ab
ab
ab
ab