Kategorie

Mezinárodní den památek láká na netradiční prohlídky

Mezinárodní den památek láká na netradiční prohlídky

Právě na 18. dubna každoročně připadá Mezinárodní den památek a sídel. Tento svátek střežící světové kulturní dědictví zavedlo v roce 1982 UNESCO. Není lepší způsob, jak ho oslavit, než se vydat na návštěvu některé z českých památek. Prohlédněte si, jaké možnosti se nabízí letos. Náš výběr může posloužit také jako tip na výlet kdykoliv během nadcházející slunné části roku.

Zámek Fryštát

Zámek Fryštát v Karviné nabízí v Mezinárodní den památek prohlídky zdarma. Je možné vybrat si ze šesti zámeckých tras, které vás provedou hlavní i vedlejší budovou, galerií výtvarných děl, kostelem Povýšení sv. Kříže nebo sklepeními.

Foto: zamek-frystat.cz
Zámek Ratibořice

„Příběh zámku a zámek příběhů“, tak zní motto speciálních prohlídek zámku Ratibořice s rozšířeným výkladem, které se konají dvakrát za rok. Oslavy dnu památek už sice proběhly 14. dubna, ale na 28. dubna se tu chystají tradiční Ratibořické ovčácké slavnosti na Den Země. Za symbolické vstupné vás v Babiččině údolí čeká bohatý program pro velké i malé s přehlídkou ovčích a kozích plemen, regionálními specialitami, tvořivými dílnami a hudebním doprovodem.

Foto: kudyznudy.cz
Zámek Jezeří

Zámek Jezeří má na 18. dubna připraveny rozšířené prohlídky po celý den od 10 do 16 hodin. Za 90 minut návštěvníci nahlédnou i do unikátního zámeckého divadla a užijí si výhled do krajiny z posledního patra jihovýchodního křídla.

Foto: npu.cz
Zámek Krásné Březno

Při příležitosti Mezinárodního dne památek se veřejnosti otevře areál ústeckého zámku Krásné Březno s kostelem sv. Floriána, který se pyšní skvostným alabastrovým oltářem. Komentované prohlídky budou probíhat od 10 do 14 hodin.

Foto: npu.cz
ab
ab
ab
ab
ab