Kategorie

Méně známí pomocníci v kuchyni

Chladničku a sporák má v kuchyni každý z nás. Vždyť právě bez těchto spotřebičů by se o nějaké kuchyni dalo hovořit jen stěží. Jsou ale i méně známé spotřebiče, které, byť se jedná o doplňky, nejsou vůbec na škodu. S jejich pomocí lze buď vylepšit a rozšířit nabídku připravovaných jídel, kuchyň vzhledově ozvláštnit, zjednodušit si práci, nebo si pobyt v kuchyni zpříjemnit.
Nemusíme se spokojit pouze s elektrickou nebo plynovou varnou deskou. Dnešní doba a nepřeberná nabídka spotřebičů nabízí takové doplňky, jako je vestavná fritéza nebo gril.
Větší rekonstrukce, koupě družstevního bytu nebo dokonce domu, to vše vyřeší úvěr Horizont. Kromě možnosti dlouhodobého splácení se také dostanete na přijatelnou měsíční splátku. Více se dozvíte zde

Méně známí pomocníci při vaření

Již není nutné k přípravě hranolků vytahovat ze spíže umaštěný fritovací hrnec. Stačí pouze nadzvednout nerezové víko a rozpálit olej ve fritéze zabudované do pracovní desky. Samotná nádoba je potom umístěná pod deskou ve spodní skříňce. Výrobci grilů nabízí několik variant – buď speciální sklokeramický povrch, kde se pokrm peče přímo na něm, lávový gril, kde se spirálou nahřívají lávové kameny a my pečeme na nerezové mřížce, nebo spirálou nahřívaná litinová plotýnka. Mezi další méně známé součásti vaření se dají zařadit i různé doplňky k běžným varným deskám. Je dobré se při koupi desky nebo trouby informovat na možné speciální příslušenství. Můžeme si tak vybrat takový spotřebič, do kterého pak bude možné například osadit plát na pečení masa a zeleniny (obdoba lávového grilu), speciální pizza kámen a podobně. Různí výrobci nabízí různé doplňky, často však ale jen ke svým speciálním vybraným řadám.

Méně známí pomocníci před a po vaření

Ještě než se dostaneme k samotné přípravě jídla, potřebujeme k ruce celou řadu spotřebičů. Aby ale pracovní deska nebyla všemi takovými pomocníky zarovnaná, můžeme využít například vestavěné váhy surovin nebo vestavěného kráječe. Vestavná váha může být osazená přímo v pracovní desce, nebo zavěšená v místě obkladu. Vestavěný kráječ je umístěný v zásuvce hned pod pracovní deskou a po jejím otevření se snadno vyklopí a okamžitě připraví ke krájení pečiva, uzenin nebo sýra. Mezi méně známé pomocníky také můžeme zařadit různé elektrické nože, které přijdou vhod zejména při porcování větších kusů masa, zmražených potravin nebo pro naporcování kuřete a krůty. Mnozí z nás také přišli na to, jakým pomocníkem je malý dobíjecí vysavač šikovně umístěný v kuchyni. Dokonale vysaje všechny drobky po řezání pečiva.

Méně známí pomocníci ne přímo pro vaření

Takoví pomocníci nám při vaření přímo nepomohou, ale pobyt v kuchyni nám určitě zpříjemní. Tím spíš, když kuchyň není propojená s dalšími obytnými místnostmi. Mezi taková zařízení se dá zařadit speciální rádio, připravené pro vestavění pod horní skříňky, nebo nově také LCD panely zastavěné do nábytku. A technizované domácnosti mohou takovýchto panelů využívat i místo kuchařek pro zobrazování oblíbených i nových receptů.
ab
ab
ab
ab
ab