Kategorie

Matrace a rošty: podle čeho vybírat?

Matrace a rošty vytváří nerozlučné dvojice, které si musí navzájem vyhovovat. Jaké rošty jsou nejlepší a které matrace k nim vybrat?
Aby se nám dobře spalo, a ráno jsme se necítili rozlámaní, musíme si vybrat kvalitní postel. Není podstatné, z jakého materiálu konstrukce postele je, zda je z masivu nebo jestli je kovová. Mnohem důležitější je typ matrace a také roštu, který tvoří až třetinu kvality našeho spánku. Kvalita matrace má na pohodlí často větší vliv než rám. Na trhu existuje několik typů matrací, které se od sebe liší způsobem zpracování a použitým materiálem. K nejlevnějším modelům patří pružinové matrace, jejichž základ tvoří pevné pružiny. Tyto matrace jsou prodyšné a je možné položit je na pevnou podložku postele (např. u starších typů, kde chybí rošt).

Co jsou taštičky a "líná pěna"?

Pružiny najdeme také u taštičkových matrací, zde jsou ale pružiny uloženy v taštičkách z netkané textilie. Platí, že čím více taštiček matrace obsahuje, tím je pohodlnější. Taštičkové matrace jsou navíc prodyšné, pružné a mají vysokou trvanlivost.  Matrace ze studené pěny jsou poměrně oblíbené nejen pro svou nízkou cenu, ale hlavně kvůli těmto vlastnostem.
www.matracearosty.cz  vyrábí a dodává anatomické matrace z nejlepších pěn na trhu, dětské matrace, ale také kvalitní lamelové rošty a designové postele z masivu za neuvěřitelné ceny pro Váš zdravý a pohodlný spánek.
Matrace z líné pěny jsou ideální pro ty, kteří mají potíže se spánkem, jsou citlivější na otlačeniny nebo mají problémy s krevním oběhem. Takzvaná líná pěna při kontaktu s tělesným teplem začne měknout a pomalu a rovnoměrně se přizpůsobovat tvaru těla.  Za zmínku stojí také latexové nebo gelové matrace, které mají jedinečné vlastnosti. Gelové matrace se dokážou vytvarovat podle tělesných partií uživatele, čímž zajistí klidnější i pohodlnější spánek. Latexové matrace mají velice dlouhou životnost, jsou tvarově stálé a neproleží se. Jsou elastické a vhodné pro alergiky. Žhavou novinkou jsou pak matrace z bio pěny, pro jejichž výrobu jsou použity přírodní produkty, jako například sojová vlákna nebo oleje ze skočce obecného. Matrace z bio pěny jsou vhodné pro alergiky (nemnoží se v nich roztoči ani jiné mikroorganismy), jsou tvarově stálé, pružné a elastické.

Jakou životnost má mít matrace?

Matrace by měly vydržet až deset let každodenního užívání. Například ale sendvičové matrace nebo klasické pružinové matrace pravidelné zatěžování nezvládají, jsou proto vhodnější pro občasné spaní. Kvalitní matrace společně se snímatelným potahem může vydržet i několik desetiletí. Dobrá matrace by měla vydržet až deset let. Vybrat kvalitní rošt do postele už dnes není takový problém jako před lety. Při jeho výběru platí stejná pravidla, jako při výběru matrace, a sice vzít v úvahu hmotnost uživatele, potíže s pohybovým aparátem, typ matrace, která na roštu bude ležet a také například potřebu polohování horní a spodní části roštu nebo nastavení tvrdosti v oblasti problémových partií. Na matraci a roštu nešetřete, kvalitnější vám dlouho vydrží. Nejvhodnější variantou jsou lamelové rošty s pohyblivými lamelami. Pružné lamely umožní rovnoměrné rozložení hmotnosti, a tak zajistí pohodlí a kvalitní spánek. Lamelový rošt také usnadní odvětrávání vlhkosti z matrace a tím prodlužuje její životnost. Kde nakoupit? http://www.matraceprokazdeho.cz/ - Matrace, lamelové rošty. DOPRAVA ZDARMA po celé ČR!
ab
ab
ab
ab
ab