Kategorie

Máte dost odvahy na domácí bar?

Máte dost odvahy na domácí bar?
Je libo kávu, čaj nebo i něco ostřejšího? Žádný problém! Domácí bar nabízí spoustu způsobů, jak osvěžit tělo i mysl.

Mít doma bar možná zprvu zní jako dost šílený nápad, který bude stát spoustu peněz a prostoru, ale už na druhé zamyšlení se nad tím je vám to nad slunce jasné - domácí bar je prostě záležitostí pro architektonické fajnšmekry. Nepozvete svoji návštěvu na kafe nebo drink jen tak do kuchyně - pozvete je do baru.

Přesněji řečeno do vašeho vlastního světa na vysoké noze (židli). Bude se ideálně nacházet v periferní části kuchyně, kde poslouží jako prodloužení užitné plochy linky, ale i konečně luxusní prostor pro umístění kávovaru, kolekce vín nebo kuchyňských dekorací. Podobně jako do kuchyňských skříní se i do barového prodloužení dají vestavět poličky nebo šuplíky, takže ve finále na úložném prostoru jen získáte.

Váš bar vůbec nemusí být velký. K demonstraci speciálního vztahu k nápojům a lihovinám postačí i zcela skladný vyvýšený stůl. Z baru se tak rázem stává praktický komponent, který je možno umístit i do obývacího pokoje nebo jiných společenských prostor. Použití designového nebo okázalého dřeva vám v tomto případě může jen přidat na elegantnosti.

Časem se naučíte bar používat pro úplně běžné situace a příležitosti. Například na odpolední chvilky nad kávou a čajem, pozdní snídaně i rodinné obědy se tu odbudou stejně dobře jako u stolu. Barové prostory navíc umožňují použít spuštěné lustry i jiné typy nekonvenčního osvětlení, nemluvě o kreativních možnostech barových židlí.

Zkrátka když už máte bar, musí to stát za to. Použijte kvalitní materiály, nebojte se výrazných vzorů nebo kamenného reliéfu. Buďte prostorově velkorysí a nezamkněte svůj přístav radosti někde ve stísněném koutě. Přidejte k tomu ještě kvalitní výhled nebo pokrokové umění a rázem v rukou držíte designérský triumf, který vás bude těšit ještě spoustu let.

Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

ab
ab
ab
ab
ab