Kategorie

Mapy jako dekorace do pokojů

Mapy jako dekorace do pokojů
Jste vášnivý cestoval nebo se vám mapy prostě jen líbí? Neváhejte si je dát na zeď!

Mnozí z nás se nudí pouhou vymalovanou zdí, na které nic nevisí. Chceme ji originální, klidně abychom ji v průběhu mohli měnit, zkoumat, dozvídat se z ní nové a nové informace. Co tedy si takhle na zeď pověsit či nechat nalepit mapu světa? Existuje několik variant - pokud jste zruční, můžete si mapu zkusit namalovat sami, alespoň její obrysy.

Na to si ale asi troufne málo z nás, mapa by byla nepřesná, zkusit můžeme malovat ale podle šablony. Nicméně pokud se chceme malování zcela vyhnout, existuje řada nalepovacích map - ať už jen černé či mapy, kde je v obryse každý stát, i ten úplně nejmenší. Stejně tak existují mapy na plakátě, které se pověsí jako klasický obraz a vy můžete jednotlivé země stírat - dle čeho, to už je na vás, může to být například země, kde jste již byli, kde jste žili, kam se chystáte, odkud máte pohlednici...

Malou nevýhodou namalované mapy na zdi, například červenou barvou, je samozřejmě to, že nepůjde lehce přemalovat. Museli byste zřejmě dělat několik nátěrů a nejsme si jisti, zda byste u přetření zpět na bílou pochodili. Ovšem mapa není motiv, který by měl brzo omrzet či z něho měli například děti vyrůst. Anebo si mapy namalujte do rámečků jako obrázky. 

Naopak se v dětském pokojíčku můžete pořádně vyřádit - co zkusit mapu s osvětlením? Děti ji určitě uvítají a k mnohému je to inspiruje. A až odrostou? Budou si pamatovat, kde všude jako malí už byli.

ab
ab
ab
ab
ab