Kategorie

Mamí, pomóc, topím se, aneb bdělá želva zasahuje

Až bude horko k padnutí (a toho se letos prý v srpnu dočkáme) nemusíte mít obavy pustit děti k bazénu samotné. Jednoduše jim pořiďte želvu a máte po starostech. Ne, to není vtip, ale vysoce účinný způsob na bázi ochranného čipu, jímž ochráníte děti při pádu do bazénu.
Stačí maličkost – připevnit Vašemu dítěti Safety Turtle, náramek se želvičkou na zápěstí. Jestliže pak dítě nešťastnou náhodou spadne do vody, okamžitě se spustí hlasitý alarm, umístěný v domě.

Na dětech se nemá šetřit, alespoň ne na jejich bezpečnosti. Foto: www.agf-zavlahy.com

Želva z Pobřežní hlídky

Safety Turtle se skládá z alarmu (220V) a jednoho či více náramků se želvičkou. Náramek se pomocí klíče upevní dítěti na ruku a je dostatečně odolný proti vnějším vlivům (dětským hrám apod.). Jakmile se náramek se želvičkou ocitne ve vodě, hlasitý alarm nepřetržitě hlasovým tónem oznamuje, že něco není v pořádku. Alarm by měl být umístěn uvnitř domu, zhruba do 30 metrů od bazénu. S jedním alarmem může být používáno libovolné množství náramků se želvičkami. Dítě je chráněno i v případě momentálního použití bazénu ostatními osobami nebo při jeho čištění.

Design alarmu se hodí do každého interiéru. Foto: www.agf-zavlahy.com

Montáž zařízení je jednoduchá

Kromě toho, že děti si želvičku rychle oblíbí, je instalace Safety Turtle opravdu jednoduchá. Zařízení není závislé na montáži v bazénu. Oproti jiným systémům není zapotřebí toto zařízení vypínat a opětovně zapínat. Tento systém může být velmi snadno přemístěn a používán u jiného bazénu, na chatě či na jachtě. Předností je regulace hlasitosti alarmu, která může být v případě testování chodu systému dočasně snížena. Slabý déšť či rozprašovaná voda ze zavlažovacího systému na zahradě nemají na alarm vliv. Životnost systému je obdivuhodná; náramek se želvičkou obsahuje baterii, která vydrží nejméně čtyřletý každodenní provoz zařízení. Každoročně se v černé kronice objeví tragický případ ztraceného dětského života. Letos by nemuselo utonout ani jediné, když mu pořídíme želvu – záchranářku. Můžeme si prověřit její užitečnost už napřed, třeba doma ve vaně.
ab
ab
ab
ab
ab