Kategorie

Máme řešení i pro vás- úvěr Horizont

Vlastní bydlení. Dvě magická slůvka, která si ještě nedávno vykládala řada lidí jako něco, čeho lze dosáhnout jen za cenu skutečně velkých obětí. Dnes je však situace mnohem příznivější. Elegantní řešení nabízí klientům Raiffeisen stavební spořitelny překlenovací úvěr Horizont.
Tuto cestu k vlastní střeše nad hlavou zvolil například pan Jan Kroupa (31). „Musel jsem se konečně osamostatnit. Opravdu jsem si nedokázal představit, že bych měl dál žít s rodiči,“ přiznal pan Kroupa svému poradci z Raiffeisen stavební spořitelny při jejich prvním společném setkání na počátku letošních prázdnin.

Sen Jana Kroupy o vlastním bydlení se proměnil ve skutečnost s pomocí překlenovacího úvěru Horizont

Poradce řekl: půjde to!

Představu Jana Kroupy o ideálním bydlení splňovala nabídka jedné z vyškovských realitních kanceláří. Za přízemní rodinný dům 2+1 v dobrém stavu požadovala rovný milion korun. „Tolik mi asi nepůjčíte?“ zeptal se Jan Kroupa lehce nejistě finančního poradce Raiffeisen stavební spořitelny. „A proč ne?“ kontroval pohotově poradce. „Řešením by pro vás byl překlenovací úvěr Horizont. Měsíčně byste ale musel jako samostatně žijící osoba vydělat alespoň 12 940 korun.“ Oběma mužům už bylo v tu chvíli jasné, že se dohodnou. Plat pana Kroupy prý sice není nějak závratný, ale na to, aby získal překlenovací úvěr Horizont, mu s přehledem postačí.

Plat pana Kroupy nepatří k nejvyšším, k získání úvěru Horizont ale jeho výše bohatě postačí

Dohodnuto, beru

Jindy velice opatrný Jan se pro úvěr Horizont rozhodl ihned, jakmile se seznámil se všemi podmínkami. Za úvěr se zaručil nemovitostí, kterou si pořizuje, čímž se dostal na zvýhodněnou úrokovou sazbu 4,7 procent ročně. Peníze z úvěru Horizont využívá Jan Kroupa od září 2005. Po dobu přibližně deseti let bude splácet měsíčně 6 920 Kč. Spočítal si, že toto finanční zatížení je pro něj naprosto únosné. Kalkuloval přitom také s tím, že pokud do domácnosti přibude druhý příjem, budou dané podmínky ještě výhodnější. Poté začne splácet řádný úvěr ze stavebního spoření částkou 5 000 korun měsíčně. Tento úvěr splatí cca za 13 let, což bude, půjde-li vše podle plánu, v srpnu 2028. Může ho ale také samozřejmě splatit předčasně.
Výhody úvěru Horizont - akontace od 0 % do 20 % - úroková sazba 4,9 % p.a. (bez zástavy nemovitosti), 4,7 % p.a. (se zástavou nemovitosti) - úroková sazba se dále snižuje o 0,1 % p.a., pokud bude úvěr zajištěn pojištěním pro případ smrti a trvalých následků - nejnižší měsíční splátka po celou dobu splácení - možnost dlouhodobého splácení úvěru - možnost kdykoliv splatit úvěr bez jakýchkoli sankcí
Co víc si přát… další výhody - Klient Raiffeisen stavební spořitelny si může v souladu se zákonem o dani z příjmu odečíst z daňového základu zaplacené úroky. Raiffeisen stavební spořitelna proto zasílá svým klientům „Potvrzení o zaplacených úrocích z překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření.“ - O překlenovací úvěr, který Raiffeisen stavební spořitelna nabízí svým klientům, můžete požádat ihned po uzavření smlouvy o stavebním spoření nebo kdykoliv poté, jestliže ještě nejsou splněny podmínky pro přidělení úvěru ze stavebního spoření.
ab
ab
ab
ab
ab