Kategorie

Líbí se vám betonová stěrka? Zvládnete ji vlastními silami

Líbí se vám betonová stěrka? Zvládnete ji vlastními silami

Betonová stěrka dodává prostoru industriální nádech, a to nejen díky barvě, ale také svým strukturovaným povrchem. Že musí být její nanesení náročné? Omyl, s trochou šikovnosti to snadno zvládnete.

Betonová stěrka je modním hitem. Používá se ve všech místnostech, takže se jí nemusíte obávat v kuchyni, koupelně, obývacím pokoji a ani v ložnici. Je jen na vás, zda zvolíte výraznou hrubost, nebo raději jemnější styl.

Jak na to?

Nejdřív si vyberte ten správný odstín, který se vám domů nejlépe hodí, protože není šedá jako šedá. Některá má studený odstín, jiná teplý, existují světlé, tmavší i úplně tmavé, které jsou až do černé barvy. Některé druhy betonové stěrky lze dokonce tónovat barvami, takže není nutné se držet pouze šedé.

Vše na betonovou stěrku seženete v hobby marketu, přičemž budete potřebovat:

  • betonovou stěrku (např. Primalex Beton efekt – 10l balení má vydatnost v jedné vrstvě 1,2 až 1,7 m²/l, cena: cca 2 300 Kč)
  • penetraci
  • benátské hladítko 
  • maskovací pásku
  • karton nebo igelit na ochranu podlahy

Očistěte zeď, na kterou budete betonovou stěrku dělat. Vytáhněte hřebíky, které už na stěně nechcete, zasádrujte dírky a vyhlaďte nerovnosti. Nezapomeňte zakrýt podlahu a předejít ušpinění stropu, okolních zdí a lišt maskovací páskou. Pak použijte penetraci dle návodu a nechte ji zcela zaschnout.

Beton rozmíchejte a benátským hladítkem ho nahrubo naneste na stěnu v tenké vrstvě, a to cca v metrovém pruhu. Po zavadnutí, které trvá pár minut, vytvořte vzor, jakého chcete dosáhnout.

Pozor, dobře ho promyslete hned v této fázi, pokud si v polovině stěny uvědomíte, že to není ono, bude se vám na začátku už těžko předělávat, jelikož stěrka poměrně rychle schne. Také je ideální pracovat ve dvou, protože zatímco jeden nanáší, druhý může mít na starosti finální úpravu.

Betonová stěrka si post jednoho z nejmodernějších dekorů určitě zaslouží. Prostoru totiž dodá neotřelý šmrnc.

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab