Kategorie

Levné způsoby oplocení vašeho pozemku

Levné způsoby oplocení vašeho pozemku

Kromě vlastního zabezpečení domu je vždy potřeba myslet i na zabezpečení pozemku okolo něj. Mimo to je nutností, aby byla mezi Vaším a sousedovic pozemkem jasně vytyčená hranice, které se ze zákona říká rozhrada. Jako velmi praktické řešení se nejčastěji uplatňují ploty.

Ploty mají různé formy

Pro oplocení pozemků se používají různé materiály od dřeva, kamene či cihel až po drátěné pletivo. Každý typ oplocení má samozřejmě své výhody a nevýhody, ať už se jedná o životnost, náročnost realizace a určitě i pořizovací cenu.

Pokud hledáte levný a efektivní způsob oplocení Vašeho pozemku, je pletivo tou nejlepší volbou. V současné době je nabídka pletiv bohatší než kdy dříve, volit si můžete pletiva čtyřhranná nebo šestihranná, v čistě pozinkovaném provedení nebo poplastované. Jednotlivé druhy pletiv se v mnohem liší. Pro různě situované a využívané pozemky se pak hodí pletiva s rozličnými vlastnostmi.

Pro nízkou zátěž či na nerovné pozemky se hodí 4bodová pletiva

Klasická 4bodová pletiva, které mají formu spletených sítí, je charakteristická jistá flexibilita. Zejména poplastovaná 4bodová pletiva, jež se vyznačují tenčím pozinkovaným jádrem, jsou skvělou volbou pro ploty na členitém pozemku nebo ve svahu. Navíc díky barevné úpravě svého povrchu vypadají velmi esteticky.

Nevýhodou 4bohodvých pletiv je skutečnost, že je možné je rozplést, díky čemuž může utéct i váš pes. Při výběru správného pletiva tak nevybírejte jen podle jeho výšky.

Dalším nedostatkem poplastovaných pletiv je nutnost upevňování na upínací drát, a to minimálně ve dvou místech. U pletiva vyššího než 1 m je pak vhodné použít i středový upínací drát.

6hraná pozinkovaná drátěná pletiva pro realizaci bez upínání a nerozpletou se!

V případě, že má pletivo odolávat jisté zátěži zejména ze strany domácích mazlíčků, jsou vhodnou volbou pozinkovaná drátěná pletiva 6hranná. Ta sice nevypadají tak esteticky jako pletiva 4bodová, ale nehrozí u nic rozpletení a nemusí se připevňovat na upínací dráty. Jejich montáž je tak velmi rychlá a nenáročná.

Při výběru pozinkovaného drátěného pletiva by vás rozhodně měl zajímat průměr drátu. Na tomto parametru se totiž šetřit nevyplatí. S větším průměrem narůstá exponenciálně i životnost a odolnost plotu a nebudete muset nijak rychle řešit výměnu.

Klasická pozinkovaná drátěná pletiva s větším průměrem nemají žádnou povrchovou úpravu. Přirozeně tak postupem času díky oxidaci zašednou. Nic vám však nebrání pletivo natřít na libovolnou barvu.

 

 

 

ab
ab
ab
ab
ab