Kategorie

Letní bydlení na jižní Moravě

Letní bydlení na jižní Moravě
Inspirujte se možnostmi ubytování v oblasti Pálavy, v okolí vodní nádrže Nové Mlýny, Lednicko-valtického areálu a Mikulova. Tato oblast nabízí rozmanitý a nevšední přírodní ráz. Kromě přírody vás okouzlí také architektura měst. Užijte si zde dovolenou ke konci léta.

Když rozdělíme ubytování dle finanční náročnosti, můžeme začít tím nejdražším. Mezi ně patří hotely, které najdeme ve městech i větších obcích. Jsou ideální, pokud dáváte přednost pohodlí a spíše se chystáte procházet architektonické památky. V každém najdete veliký sklípek s možností řízených ochutnávek vín. Hotely mají často atraktivní umístění v historickém centru nebo i v areálu zámku jako je tomu například ve Valticích.

Pokud se chystáte poznávat okolí na kole, pak jsou ideální penziony, kde jsou kolárny pro bezpečné uložení kol. Stejně tak jako hotely, i penziony mívají vlastní sklípky. V pokojích jsou často kuchyňky a díky vlastnímu stravování je snížena cena za ubytování. Penzion bude dobrou volbou v případě, že dáváte přednost klidné dovolené. Ve srovnání s hotely, jsou méně rozsáhlé, s menším počtem pokojů.

Pro zastánce nocování ve stanech nabízí oblast mnoho kempů, nejvíce se jich nachází kolem břehů vodní nádrže Nové Mlýny. Lze se ubytovat i v chatkách. Nádrž nabízí v letních měsících rozmanité sportovní vyžití a také výletní plavby na lodích.

ab
ab
ab
ab
ab